Baby Boat Race Brno 2014

Published on: 20.5.2014
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 3 Comments

BBRaceBrnoStartMalé dračí lodě (s posádkou 10 plus buben a kormidlo) se na dračí scéně objevily již před několika lety, ale vážnost jim začal dodávat teprve letošní seriál závodů, které se na tyto lodě specializují. Jeden by řekl, že poloviční loď s 10 pádlujícími musí být proti té velké, standardní, pohoda jazz. Opak je pravdou. Loď veze bubeníka a kormidelníka a její váha je tak 70% váhy lodi velké. Takže posádka 10 draků si dá dost do těla. No a právě závody těchto malých lodí se konaly o víkendu v Brně.

Z Olomouce na ně vyrazila 3 členná hlídka ve složení Eva, Kamča a já. Počasí ráno nevěstilo nic dobrého, nicméně nepadaly „trakaře“ a tak se jelo. Holky se hned po příjezdu daly dohromady s týmem Drakodlaček a pod společným názvem Marhule (čti Krásky v modrémMeruňky) se připravovaly na další tři nelehké soupeře v kategorii Premiér Woman, totiž na tým Dragon ladies, Brněnské Konvalinky a Sport Fun. Já se odebral do šaten obléci si dres Brněnských draků, na jejichž šupinatou kůži si brousilo zuby hned několik konkurenční posádek v čele se Spinning & Fitness i Azumou. V soupisce soupeřů nechyběl ani přerovský Nautilus, posílený o borce z Dragon Force a doposud neznámý tým v zeleném zvaný Noemova archa, z nějž se vyklubal černý kůň těchto závodů. Za zmínku stojí též účast posádky Zlehka, která se skládala z cca 4 dospělých a 6 dětí, jejíž nadšení a houževnatost publikum velebilo mohutným potleskem při každém odjezdu i příjezdu. Sláva jim!!!

Marhule v akciPočasí se umoudřilo, trakaře nepadaly a tak do lodě napadaly Marhule, které si to na 100 m postupně rozdaly se všemi soupeřkami. Musím objektivně říci, že na tým, složený na poslední chvíli, který ještě 5 minut před startem neměl komplet osazení, nedaly soupeřkám nic zadarmo a bily se jako lvice až do posledního metru. Naše holky rozhodně velkou měrou přispěly k tomu, že přihlížející obecenstvo Marhulím nepokrytě a nahlas fandilo a potleskem je odměnilo za výborný výkon, byť korunovaný jen 4. místem. Brněnští draci nenechali nic náhodě a každou ze tří rozjížděk a konečné finále zakončili jasným vítězstvím a po zásluze první zlatou medailí. Černý kůň soutěže – posádka Noemova Archa – zaskočila svou krásnou jízdou jinak velmi dobrý Spinning & Fitness a poslala je do boje o 3-4 místo, když sama ve finále podlehla Brněnským drakům.

SíluA schylovalo se k dešti a k závodu na 1 míli (tedy cca 1,6 km). Marhule vyrazily jako první a za nimi se postupně na stíhací závod vydaly týmy Konvalinek, Sport Fun a Dragon ladies. Trať 1,6 km na baby boatech má svoje kouzlo a to takové, že již po 800 m se vám chce vyskočit z lodi a se slovy „na to se můžu tak leda…! doplavat ke břehu a jít pěšky domů“. Nicméně tak nikdo neučinil (i když v plánu to měli, dle svých slov v cíli mnozí) a tak se stalo, že naše děvčata v marhulové posádce přejela Brněnské konvalinky a odnesla si bronz!!!!  Že to byl výkon zasloužený a „na krev“ bylo vidět v cíli, kdy loď proplula kolem mola jako „Bludný Holanďan“ s úplně mrtvou posádkou, a jen občasné vzdechy typu „šmarjá já vůbec necítím záda“ a odpovědi typu – „to máš eště dobrý, já necítím vůbec nic…“ svědčily o tom, že na lodi ještě někdo pořád žije. Ovšem ani by to nebyly ženy, kdyby již 5 minut po vytažení z lodě vesele nešvitořily a nechaly se fotografovat v odvážných pózách s pádly apartně v ručkách narafičenými.

Míle 3Brněnští draci se vydali na mílovou pouť jako poslední a stíhali týmy Noemova Archa, Spinning & Fitness a Veterány (pověstné svojí houževnatou zarputilostí na dlouhých tratích). Nic nevadil mírný deštík, který  chladil rozpálené hlavy a hřbety borců – všechny týmy ze sebe vydaly maximum a výsledky v cíli byly opravdu těsné. Přesto před posádkami  Azuma  a Spinning & Fitness si pro druhé zlato dojeli Brněnští draci a jejich šupinatý hřbet se ježil uspokojením ještě dlouho po skončení závodů.

Co říci závěrem? Povedená akce, která jistě získala malým lodím další příznivce a velká chvála našim děvčatům Evě a Kamče za srdnatý výkon a dračí zarputilost, se kterou hájily čest Hanáckých draků.

– Vašek –

Fotky od Vaška
Galerie od Ládi Jelínka: 1. část, 2. část

Share Button
3 Comments
 1. Mira Mira napsal:

  No, esli se to holkám tak líbilo, tak to abychom pomalu začli shánět lowe na bejbinu, ať mají na čem trénovat 😉 Pěknej článek, díky!

  • Perluška Perluška napsal:

   Přátelé , byl to fantastický zážitek . Doufám , že jich společně s Vámi bude více . Vašek to krásně vystihl., dal do toho srdce stejně jako do každé jízdy . O tom svědčí jejich dvakrát 1. Místo :-),, na trenéra můžeme být právem hrdí ,,,,,,tak doufám , že i on bude stejně hrdý na nás .

 2. Martin Asmus napsal:

  krásný report ) jako vždy si to živě představuji a vyluzuje mi to v dneštní době potřebný úsměv na tváři .-)