Brněnský festival dračích lodí 2015

Published on: 17.6.2015
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 6 komentářů

Prygl2015_plnej_knedlikNeb se k tomu jaksi nikdo nemá, je to na mě, na stařičkém trenérovi, abych vyhnal pavouky z kalamáře, přiříznul husí brk, shodil spící kočku z klína, zašátral ve vetché paměti a slova za sebe umně seřadivše, krátký raport z dění na Pryglu podal. Bude mírně schizofrenní (jak už to u trenéra a soupeře v jedné osobě bývá).

Tak tedy s plným kufrem iontových nápojů, stanů, pádel a dalšího hardware jsem kolem osmé dorazil na Prygl. Cesta proběhla klidně, ilegální emigranti, jak ti v kufru, tak ti přivázaní pod podvozkem, cestou nijak nezlobili (těšíce se zjevně na sociální dávky v Rakousku).

Když jsem jim vysvětlil, že dál než k Pryglu nejedu, pravili cosi cenzurovatelného, naskákali na kolem jedoucí kamion a kde je jim teď konec (včetně toho kamionu).

Prygl2015_stanBrněnští draci již měli postavený stan a po dohodě s kapitánem Oťasem Velikým jsem ten Hanácký rozbil hned vedle. Inu, stavět párty stan v jedné osobě také lze, ovšem za předpokladu, že máte teleskopické končetiny a máte jich tak o dva až čtyři kusy více než je průměr běžné populace. Proto jsem (jsa po 20 minutách snažení o výše uvedené přesně na hranici mezi totální apatií a zuřivým amokem) uvítal pomoc dvou laskavých dobrovolníků, stan i s tyčkami vytáhl z přehrady (kam jsem jej předtím hodil) a stavbu dokončil. Přesně v ten moment se začali trousit první Hanáci.

Natrousili se kupodivu v plném počtu, někteří včetně rodinných příslušníků a dědiců trůnu (zatím v plínkách- ti dědicové) a nastalo vybalování toho, co kdo přinesl (hroznový cukr), upekl (koláčky) a ukradl cestou (třešně). Vše se chystalo na velké drama – Dračí Prygl.

Po třetí rozjížďce velkých lodí bylo veselo, neb kluci a holky, jsa pohromadě na jedné lodi, se soupeřů nezalekli a razantně si řekli o přímý postup do semifinále. To mně se ve čtvrté rozjížďce dařilo o poznání hůř. Snad jsem ráno málo žvance pojedl, snad mi pekařka podala housku umolousanou rukou, snad byl Saturn s Merkurem ve špatné konjunkci – prostě jsem v lodi po prvních deseti záběrech začal vidět dvojitě (tedy ne že by to nebylo zajímavé) a málem jsem odpadl. Po vytažení na břeh a několika hřejivých slovech na téma „zase tady někdo chlastal až do kuropění“ jsem se odpotácel do stanu a zalehl. Mé embryonální pozice a dočasné bezmocnosti využil nejmenovaný paparazzi, vyfotil tu krásu a hbitě odeslal na FB, aby se mohli bavit všichni. Nebudu jmenovat, aby se Anička nenaštvala.

SAMSUNG CSC

Hanáci pak pokračovali v úspěšném tažení a za extatického řevu bubenice Kači se probojovali až do finále A a povzbuzeni mojí dočasnou indispozicí začali zle dotírat na můj pěstěný plnovous (mnozí si dokonce u mě byli zamluvit vzorek). Šlo do tuhého. Finále A – kdo z koho. Muž proti muži, žena proti ženě, pádlo proti pádlu. Vousy proti holé hubě. Tady šlo o všechno. A aby u toho nechyběli Slováci! Příprava na startu, těžký dech, kovová chuť v ústech (asi povolený plomby), bušení krve ve spáncích. Poslední pokyny startéra a mikropohyby pádlem. „VPŘED!!!!!“ A kostky jsou vrženy. Zaplať pánbůh tak, že si nemusím Prygl2015_placackapředělávat pas a OP. Ovšem Hanáci předvedli výkon hodný pera Homéra (pro ty bez klasického vzdělání -nejde o Homera Simpsona ze Springfieldu, ale o antického barda) a skončili v těžké konkurenci na vynikajícím 5tém místě.

Zastavím se ještě krátce u závodu na 1 km, kde po velmi hezky odjetém závodě velkých lodí hlasatel lakonicky sdělil Hanákům (chlapům), že si mají jen přesednout do lodě malé, poněvadž hned jedou další „kilo“. Takovou sbírku protažených obličejů jsem už dlouho neviděl. A bylo proč. Jet to dvakrát po sobě a v mnohem těžší lodi není žádná prča. O to více je potřeba naše statečné chlapce ocenit a brát jejich komentáře typu: „Jestli je toto aktivní odpočinek, tak nechci vidět co se dělo na otrokářských galérách“ jako veselé škádlení typu „mrkejte jaký já jsem Jura a co vše ještě zvládnu“.

Prygl2015_holkyVe stanu to ovšem pak vypadalo jako v polním lazaretu za 1. světové. Všude se válely polonahé postavy, sténaly, hekaly, nalévaly se zteplalým pivem (pak hekaly ještě víc) a vůbec vše odpovídalo pohodovému sobotnímu odpoledni.

Děvčata v malých lodích se předvedla na výbornou a po mírně zmaštěném prvním startu na 200 m pak ve finále B nechala zoufalé a plačící soupeřky o půl lodě za sebou a s přehledem zvítězila.

V jízdě na 1 km se holky vyhecovaly k ještě lepšímu výkonu a skončily na 4 místě, což v dané konkurenci byl „zářez“ velmi hodnotný a do MS v Račici rázně postrkující. Hip, hip, huráá!!!

Tož tedy jak vidíte, vcelku nic mimořádného a kdyby Romče večer nevykradli auto, ani by nebylo o čem psát.

– Trenér –

Video z ptačího pohledu dole pod článkem, pár pěkných galerií na odkazech níže:
Vašek
Rosťa
Láďa Jelínek
Martin Vrba
Robert Vystrčil


Share Button
6 komentářů
 1. Mira Mira napsal:

  Pěkný! Jen nikde nemůžu najít tu fotku embryonální pozice, na kterou si Vašek v textu stěžuje… Mít ji, tak si asi své místečko ve článku našla 😉 😉 😉

 2. Perluška Perluška napsal:

  Děkuji Vašku .
  Tady je vidět , jak je český jazyk krásný , natož když ho umí někdo smysluplně využívat . Moc hezké . Jako ranní čtení velmi povzbudivé . Já tu fotku viděla a není se zač stydět 🙂

 3. Michal napsal:

  Pěkný, pobavil jsme se.
  A bohužel, nám auto vykradli taky, takže bylo po koncertě a po náladě.
  Michal Azuma

 4. Anička napsal:

  Nechápu toho všiváka, který si to mohl k trenérovi dovolit. Hanba!!!

 5. Trenér napsal:

  Ehm, jen aby nedošlo k nedorozumění- můj report je kombinací sci-fi a reality. Ovšem co je co-to už nechám na vás 🙂

 6. Romča Romča napsal:

  Kam se Van Gulik s Herbertem na Vaška hrabou :)))