Démon slavnostně spuštěn a pokřtěn!

Published on: 21.6.2013
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 11 Comments

DemonSmallTo, co se na začátku sezóny zdálo být jen výplod naší bujné fantazie, se stalo realitou. Haná Dragons mají zbrusu novou loď!!!

Je to až neuvěřitelné, ale dvanáct nadšených sportovců se složilo na loď v hodnotě nového auta. Bez dotací z EU, bez sponzorů. Čistě z vlastních rodiných rozpočtů! Tomu se říká „commitment“!!!

Ze všech nabídek, co jsme měli (nový BuK, nový Bizzon, nový Plastex, použité starší lodě), jednoznačně nejlepší poměr cena/kvalita/výbava/zaruční i pozáruční servis nabízel nový Plastex od Tedi Sport. Objednávali jsme u výhradního distributora Brilliant Dragons. Přes všechny vychytávky, co jsme si navymýšleli (jiná barva vnitřního/vnějšího pláště, držák startovního čísla, držák na vlajky, dvojitá zarážka pro nohy), zůstávala cena stejná, bez příplatků. Kde jinde se Vám toto poštěstí? Navíc doprava až do loděnice zdarma.

Eura se nám naštěstí podařilo vyměnit za ještě relativně přiměřený kurz a pak už nezbývalo než čekat, těšit se a stříhat metr 😉

DemonPrevozSpolu s Démonem putovaly do České republiky další tři lodě – jedna v provedení exclusive (karbon/kevlar) do Pražského klubu dračích lodí a dvě malé baby boats. Cesta plná nástrah a překvapení se trošku protáhla a tak místo předpokládaného příjezdu v pondělí večer jsme lodě přivítali až v úterý chvíli po páté hodině ranní. Všechny perfektně zabalené, aby se jim po cestě nic nestalo. Měkké světlo ranního sluníčka dávalo krásné syté barvy. Radost pohledět!

DemonKrestSlavnostní spuštění na vodu a křest proběhl ve čtvrtek 20. června za hojné účasti bývalých, současných, ale také i potenciálně budoucích členů Haná Dragons, které přilákala krátká zmínka o křtu Démona na titulní straně Mladé Fronty Dnes. Po vydatném tréninku jsme pak zvlažili rty jak jinak než třináctkou Démonem ;-).

Krásný pocit nám vydržel až do druhého dne, kdy jsem s Pašíkem přes oběd šel odvézt pár věcí z loděnice. Při pohledu na Démona nám hrkly slzy do očí! Nejdříve jsme tomu nechtěli uvěřit, ale pak nám to došlo. Někdo nám tu krásnou novou loď stihl objet klíčem :-(. Těžko se ten pocit popisuje… Jasně, dřív nebo později bychom stejně nějaký ten šrám při manipulaci udělali… Ale tohle se prostě nedělá!

Na závěr nezbývá než poděkovat všem, co přispěli, ale také, a to hlavně, všem co chodí pravidelně pádlovat. Protože právě posádka dělá z kusu plastu dračí loď!

Tak ať nám Démon dobře slouží a ať nám dragonboating dělá stále radost!!!

Nezapomeňte kouknout do galerie na fotky z návštěvy u Tediho, převozu a vykládky, ale také ze slavnostního spuštění a křtu!

– Mira –

Share Button
11 Comments
 1. vašek napsal:

  Ano, tohle se nedělá a já za sebe přeji té osobě co nám to provedla z celého srdce a hloubi duše, ABY JÍ TY HNUSNÝ PAZOURY UHNILY !!!!

 2. Pašík Pašík napsal:

  Skvělý (až na tu českou realitu s klíčemi… 🙁 ).

 3. Petras napsal:

  Někteří lidi jsou fakt….! No škoda mluvit,ale boží mlýny melou!!!

 4. Mira Mira napsal:

  Tak jsem prave zkouknul zaznam z bezpecnostni kamery ze vcerejsi noci a musim rict, ze obraz je prekvapive kvalitni i v naproste tme. Lod je v zaberu pekne cela, obraz prosvetleny IR diodami… Kazdopadne doufam, ze kamera bude mit hlavne odstrasujici ucinek a ze timto vandalismus na Demonovi skoncil!

 5. jozo napsal:

  Vidim na vas radost z novej lode. Drzim palce, aby sa vam darilo, s novou lodkou mali len tie najkrajsie zazitky a vase nadsejie neopadlo. Zdravi Jozo z Prahy.

 6. Kikča (PDBC) napsal:

  Ahojky, ať vám Démon dobře jezdí a přináší vám jen radost a výhry 🙂 My už máme Carminu II. také pokřtěnou a slavnostně spuštěnou.

  Mějte se fajn a někdy na vodě AHOOOOOJ

  Kikča

 7. Mira Mira napsal:

  Cau Jozo & Kikco. Diky za prani a nejpozdeji na festivalu v Praze cao! Mira

  • vašek napsal:

   Zkouknul jsem záznam z kamery a je to fakt dobrý. Míro- doporučuji mrkni se na neděli 14.7 mezi 22:48-22:56. Chodí nám po lodi kočka :). Asi se jí Démon líbí a třeba nám zahání zlé duchy 🙂