Dračí párty 2014

Published on: 10.7.2014
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 4 Comments

SAMSUNG CSCNastal 5. červenec 2014. Ráno jako každé jiné. Počasí zpočátku nevyhlíželo moc přívětivě, sem tam spadlo několik kapek a pro mnohé občany to byl jen další obyčejný sobotní den. Někdo se rozhodl vyspávat dlouho do poledne, protože státní svátek k tomu přímo vybízel. Někdo se šel otužit do místní řeky, protože chladné ráno pro něj nebylo dostatečně chladné a někdo, již od brzké nekřesťanské doby, pilně připravoval dlouho očekávanou garden party pro své přátele, dračice a draky z Haná Dragons. Ano, tímto pilným čmeldou nemohl být nikdo jiný než trenér Vašek.

Do jeho sídla se úderem druhé hodiny odpolední začali slétávat hladoví draci a dračice. Výhled na Olomouc z Vaškovy zahrady by mohla závidět kdejaká rozhledna. Jídla bylo požehnaně. Špičkové domácí paštice odolal jen málokdo a při nabídce utopenců, opět vlastní výroby, šly veškeré diety stranou. Někteří přinesli i své vlastní kuchařské výtvory.

SAMSUNG CSCPrvním bodem programu byl kurz horolezectví. Ostřílení skaláci učili nováčky jak se vyškrábat nahoru. Všem to šlo docela dobře, jen Beňa si mezi prvním a druhým pokusem musel dát technickou a promyslet strategii nad grilovaným plátkem. Druhý pokus za podpory publika a bujných bicepsů zdárně dokonal.

Za zmínku stojí také heroický výkon bojovnice Evy, která si zpočátku velmi nevěřila a tudíž takticky vyčkávala do večerních hodin, až poklesne hladina v 50ti litrovém sudu s Démonem. Nakonec Eva sklidila potlesk, když dosáhla na poslední stupínek.

SAMSUNG CSCVašek by nikdy nedopustil, aby zábava upadala, proto se postaral i o skupinový program. Nejprve to bylo Kouzelné pádlo. Tato hra vyvolala vlnu pochybností o tom, kde se ve skutečnosti nachází „nahoře“ a kde „dole“ a proč při povelu „dolů“ jde pádlo nahoru. Holt kouzelné pádlo je asi opravdu kouzelné.

Také hra Samuraj, tygr a babička (obdoba skupinového Kámen, nůžky, papír) sklidila úspěch. Zde šlo spíše o náhodu, který ze dvou týmů získá bod. Vítěznému týmu pak byla slíbena výhra ve formě závěrečného úklidu. Tým se ale s největší pravděpodobností nároku na výhru vzdal.

SAMSUNG CSCVašek je také velký fanda a znalec Japonska, japonské kultury a vlastník několika tradičních kimon, které ochotně nabídl drakům k vyzkoušení. Součástí kimona byl i meč. Nápaditý Kusy však přišel i na jeho další využití, a to k sekání přečuhujících větví stromu (takže Vašku, až budeš hledat šikovného zahradníka, víš na koho se obrátit 😉 ). Fotodokumentaci tohoto kulturního okénka zajistil Pepé, jehož foťák sice občas vydával podivné „zvuky“, ale na kvalitu fotek to jistě nemělo žádný vliv.

Akce se vydařila na jedničku. Velká pochvala patří trenérovi nejen za bezvadnou přípravu a organizaci, ale i a za odvahu, kterou prokázal, když přenechal svou zahradu a část domu v dračích spárech.

– Běta –

Velká fotogalerie od Rosťi na Rajčeti (přihlašovací jméno a heslo na interním fóru) a další balík fotek od Pepého u nás v galerii

Video od Vaška ke shlédnutí, ke stažení v plném rozlišení pak zde.

Share Button
4 Comments
 1. Trenér napsal:

  Moc pěkné:). Díky za rychlý a čtivý report Běto:). Já se teď pokusím dodat videjko z tebou popisovaných hrátek :).

 2. Kusy napsal:

  Parádní článek:) Jen poupravím, že ve hře samuraj tygr a babička nešlo ani v nejmenším o náhodu. Šlo o sled myšlenkových pochodů, permutací a variací všech možností a především vžití se do protivníkové psychiky, který má jen omezený čas na rozhodnutí a po 20 vteřinách myšlenkového souboje musí pochopit, že v podstatě nemůže dát to co chtěl jako první, jelikož byl odhalen, má ale dost času na to tým přesvědčit a rozhodnutí změnit anebo právě proto, že je to tak předvídatelné tak se lstivě rozhodne pro původní variantu?. Jedná se o vysoce návykovou hru, která většinou končí tragicky na psychické léčebně a jestli vám to nedává smysl tak je to právě proto že tam nepatříte, ale to já samozřejmě také ne. Tak se mějte fanfárově! Kusy …..zpráva byla odeslána z místa Praha Bohnice

 3. Rosťa Rosťa napsal:

  Kusy to popsal jasně a zřetelně.

 4. Petřas napsal:

  Kusy rikal jsem Ti,at beres jednu rano a jednu vecer, maximalne po dvou pred akci,ne vic….:D 😀