Hanáčtí draci na Bobr Cupu 2012

Published on: 13.10.2012
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 1 Comment

První říjnová sobota a město Litovel, toto spojení už 18 let dává dohromady závod Bobr Cup – Mistrovství ČR extrémních tříčlenných štafet a je největším podnikem svého druhu na našem území.  Rok od roku táhne na Hanou Bobr cup větší a větší počet běžců, cyklistů a vodáků, kteří do Litovle nemíří jenom kvůli sportu, ale mají rádi atmosféru a nadsázku, která k tomuto podniku patří.

Letošní ročník soutěže, která má v podtitulu motto: „Závod, který se nevzdává“, byl opět rekordní. Na start se postavilo 282 tříčlenných družstev, tj. 846 účastníků.

Závod startují běžci, které čeká patnáctikilometrová trať lesy Litovelského Pomoraví se specialitami, které k tomuto závodu neodmyslitelně patří, což jsou brody přes řeku Moravu. Ty jsou na běžce přichystány hned čtyři a následně cyklisté na svém pětadvacetikilometrovém úseku musí řeku pokořit rovněž hned třikrát.

Poslední člen štafety po šestikilometrové trati absolvované kajakem, a to jednak proti proudu a po otočce po proudu řeky Moravy, doběhne na koupaliště v Litovli, kde po sjezdu z věže do bazénu dorazí do vysněného cíle.

V pravé poledne se za zvuku tradiční písně z filmu Poslední mohykán téměř třísethlavá smečka běžců vydala do svého úseku. Mezi startujícími byly jak reprezentanti, tak nadšenci, recesisti, ale také zástupci našeho Olomouckého klubu dračích lodí startující pod názvem týmu HanaDragons.cz, a to ve složení Martin Gottfried – kolo, Blanka Ligurská – kajak a Standa Tichý – běh. Na běžeckou trať jsem vyběhl společně s dalším naším drakem Martinem Kučerou, který startoval za spřízněný tým Dragons Jeseník. Jeho tempu jsem stačil jen pár prvních pár stovek metrů než jsem jej ztratil z dohledu a také jeho cílový čas 01.05.00 hod. patřil k těm opravdu nejlepším a dával dobrý základ pro další část závodu. Štafeta týmu HanaDragons.cz po následně projeté cyklistické trati, která obsahovala značné množství technických pasáží a kajakářském šestikilometrovém sprintu, dojela v čase 03.01.22 hod. pro celkové 143. umístnění, čímž si vylepšila svůj rekord z minulého roku.

Takže jak to vidím, příští rok rozhodně vezmeme tenhle závod, který se nevzdává, útokem znovu…  – Standa Tichý –

Kompletní výsledky
Fotogalerie od našich přátel

Share Button
1 Comment
  1. Pašík Pašík napsal:

    Hezky, příští rok se (doufám) přidám ;).