Hranice Dragons 2014 – ve znamení babyboats

Published on: 26.6.2014
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 4 Comments

Hranice2014Sobota 21. 6. 2014 nabízela hned několik možností závodů dračích lodí, pro nás byl však jasnou volbou již sedmý ročník festivalu dračích lodí v Hranicích na Moravě. Jelikož letošní sezóna byla více než úspěšná při náboru nových dračic, rozhodli jsme se pro tentokrát vynechat závody v tradiční velké dračí lodi a místo toho zkusit závodit v malých dračích lodích zvaných „babyboats“ jako týmy dva – jeden čistě ženský, druhý mužský…

Po tomto rozhodnutí nastalo malé drama při výběru názvu pro jednotlivé posádky. I když pánové v tom měli jasno téměř okamžitě, nám ženám to chvíli trvalo a nastaly velké diskuze, které by mohly trvat snad až do teď, kdyby do toho nevstoupilo rozhodnutí kapitána, který věcně a správně za nás za všechny rozhodl.

IMG_6157Tak mohly Démonky a Démoni vyrazit brázdit řeku Bečvu. Počasí to ráno nevypadalo nijak valně, ale nálada se zdála býti veselá. I přes počáteční bloudění některých z nás, kdy opět navigace nezklamala a téměř v poli hlásila „dojeli jste na místo určení“ 🙂 jsme všichni včas dorazili na místo setkání. Mužské osazenstvo zajistilo přístřešek a my Démonky jsme se daly do hledání dvou chybějících členek posádky, což se Romče, jako správné kapitánce také podařilo. Závody mohly začít.

IMG_6358Čekaly nás minimálně tři rozjížďky na 200m a potom 1300m dlouhá trať. Na trati 200m se Démonky i Démoni úspěšně dostali do finále a Démoni obsadili krasné 2. místo! Démonky si prošly velkým zklamáním po neregulérním startu a tak jim zůstala už ne tak populární medaile bramborová. Ale i přesto nám úsměv i síly vydržely i na dlouhou trať, která byla ještě před námi.

Jako první jelo naše mužské osazenstvo, které statečně bojovalo s konkurencí, ale bohužel síly stačily pouze na 3.místo. My ženy jsme čekaly, až na nás přijde řada, a se zhoršujícím se počasím nás lehce opouštěly i síly. Co bychom ale byly za dračice, kdybychom se nedokázaly zmobilizovat a dát do posledního závodu veškeré svoje síly. Proto jsme za úžasné podpory našich IMG_6429Démonů dojely pro krásné 3. místo.

Zcela vyčerpaní jsme zhlédli úžasný tanec draka a vyhlášení výsledků.

Pak už následovala pouze tradiční „oddechovka“ v doprovodu Démona na loděnici, kterou někteří, raději nezmiňovaní, prospali :-), zatímco ostatní vášnivě diskutovali o dni prožitém 🙂 Pak už následoval pouze spánek blažený, kterého, pokud mohu říci za sebe jsem si opravdu užila 🙂

Tak zase příště přátelé, příští závody Brno 19.7.2014 🙂

– Eva –

Fotky a video najdete u nás v galerii, kompletní výsledky pak zde

Share Button
4 Comments
  1. Venca Venca napsal:

    pěkný

  2. Leňa Leňa napsal:

    Krásný report 🙂

  3. Pašík Pašík napsal:

    Pěkný. Děkuji holkám z Komet a Tygřic za doplnění Démonek ;).