Hranice Dragons 2018

Published on: 2.7.2018
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 1 Comment

Na víkendový jedenáctý ročník festivalu dračích lodí v Hranicích nebyla předpověď vůbec příznivá. Už v Olomouci bylo po předchozím velmi teplém a slunečném týdnu najednou nezvykle chladno. V Hranicích se přidal i nepříjemný, studený vítr. Právě proto někteří z nás zvolili hned po příjezdu malé posilnění pro rozproudění tepla do organismu. Kolem poledne se sice oblačnost začala protrhávat, oproti minulým ročníkům ale celkově bylo sluníčka znatelně málo.

Všichni si uvědomovali obrovský tlak, který spočíval v obhajobě loňských úspěchů. Nenechali jsme se ale rozhodit a soustředili se hlavně na bezchybný výkon. Opět nás čekaly v každé kategorii (FUN SPORT 20 a FUN SPORT 10) 3 rozjížďky, ze kterých se nejhorší čas nepočítal. Posádku na těchto závodech doplnili stateční bojovníci z Offline Dragons (pro některé z nich šlo o první závod jako oficiální členové Haná Dragons) a společnými silami jsme vybojovali nádherné první místo na trati 200m a neméně báječné druhé místo na trati 1400m. Stupně vítězů nám osvěžili místní závodníci famózní šampusovou sprchou.

V kategorii desítek byla situace o trochu těžší. Sice jsme všechny rozjížďky pro desítkové lodě vyhráli, dveře do finále o stupně vítězů nám ale tentokrát zůstaly zavřené. Výsledkem bylo čtvrté místo na dvousetmetrové trati, za které jsme dostali velkou spoustu tatranek! Na dlouhé trati jsme mezi velkou konkurencí statečně vybojovali pátou příčku.

Mezičasy mezi rozjížďkami jsme vyplnili jak plánováním strategie, tak tréninkem míčových sportů. Někteří dokonce uvažovali o založení dalších klubů pro fotbal a volejbal.

Jelikož se současně běžel i půlmaraton v Olomouci, spousta členů týmu spěchala zpět směrem domů protáhnout si ještě i nohy. Společně s Kačkou, Petrem a Robertem jsme počkali na vyhlášení výsledků a převzali poháry do naší sbírky na loděnici. Všichni ostatní se rozprchli chystat na večerní oslavu.

Bujaré oslavy s pivem od našeho sponzora skončily až těsně před pátou ranní, kdy jsme se rozloučili a konečně mohli odpočinout po velmi náročném dni. Příště už snad budu točit jenom pivo!

– Jaina –

Share Button
1 Comment
  1. Mira Mira napsal:

    Špica článek, diky!