Jak děti probudily draka

Published on: 16.6.2015
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 6 Comments

IMG_5217Bylo, nebylo. Za devatero veslicemi a devatero kajaky, pod modrou plachtou ukrytá, spí oranžová dračí krasavice. Jednoho čtvrtečního, sluncem zalitého odpoledne, vyrazili princezny a princové z dětského domova v Olomouci, probudit tu snící dračici.

IMG_5167Vskutku náležitě se na svou výpravu připravili a v hojném počtu vyrazili. I našli správnou cestu k loděnici, kde jim místní pábitel, zvaný Pašík, s mastnou hubou vyprávěl tu báchorky, tu opravdový příběh opředený rouškou mystérie. Pamětníci, kteří byli u jejího slavného příplavu, zejména Miroslav, zavzpomínali na časy, kdy dračí loď s chloubou protínala vlnky řeky Moravy.

Udatný Mojmír, Pravek, Jakub a sličná Natálka s Kristýnkou obléknuvši červených vest, chopili se dřevěných pádel. Netrvalo dlouho, modrá plachta byla strhnuta a loď se nesla směrem k molu. Vida nadšení a zápalu mladých odvážlivců, skupinky zvědavců mávaly z břehu plující loďce. Za zvuku bubnu protínaly listy pádel průzračnou říčku. Smích a dětské štěbetání naplnily celou loď od hlavy až k patě. Teda ocasu. Ta se rázem probudila a povzbuzena silovými zátahy, plula si to ke Klášternímu Hradisku. Protože už slunce zapadalo, musely se děti vypravit na cestu zpět. S loďkou se u mola rozloučily, těšíce se na další setkání.

IMG_5226Stará garda pokračovala ještě dvěma otočkami a pak loď vynesli, osušili, přikryli a vzájemně si slíbili, že ji budou probouzet častěji a odešli do svých domovů. Ne však bez výjimky. Miroslav, Kori, Beňa, Dan a Anička, dojati uplynulým dnem, dopřáli sobě zlatého moku, někteří pak čirého a jestli nezdračeli, tak tam pijí dodnes.

– Anička –

Nezapomeňte kouknout na fotogalerii od Vaška a video z vrtulníčku:

Share Button
6 Comments
 1. Mira Mira napsal:

  Líbí! Po delší době článek, který vybočuje ze stereotypu. Jak z jiného světa… ze světa pohádek… ale těch čínských, kde draci jsou ti hodní 😉

 2. Romča Romča napsal:

  Super článek, Aničko 😉

 3. Roupec Roupec napsal:

  Moc hezký článek Ani 🙂

 4. Beňa Beňa napsal:

  Bezva, hlavně že se to líbilo dětem, vždyť to nemuselo být rozhodně naposled.

 5. Anička napsal:

  Děkuji, děti včera říkali, jak to bylo super a že by zase určitě rádi jely znovu :)))) tak třeba po prázdninách.Ještě jedno OBROVSKÝ DÍK všem, kteří jste to pomohli zrealizovat 🙂