Křetínka CUP 2014

Published on: 29.8.2014
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Křetínka CUP 2014

Kretinka2014Ráno 23. 8. 2014 si na nás nachystalo zajímavou cestu na Křetínku. Jízda krásnou vlnitou krajinou, v dolinách s mlhou, v nás naladila pohádkovou atmosféru. Na Křetínské přehradě bylo jasno až o trochu později. Příprava na tento závod série GP začala již 4 tréninky před závodem, kdy jsme také začali zkoušet nový start na 200 metrů.

Kretinka2014StanOrganizace byla trochu s problémy. Nejdřív nás nechtěli přihlásit do kategorie FUN (tato se jela v sobotu), ale jen do kategorie GP (tato se měla uskutečnit v neděli). A čtyři dny před vlastním závodem termín organizátoři změnili z neděle na sobotu. Mnozí jsme už měli nějaký program na sobotu. Z těchto důvodů se několik členů našeho týmu nemohlo tohoto závodu zúčastnit a naše sestava tak byla výrazně oslabena. Ale co, lepší než sedět doma. Dáme do toho srdíčko 😉

Kvůli mlze začal závod se zpožděním přes hodinu. Na startu bylo asi 50 týmů v kategorii FUN a 9 týmů kategorie GP (včetně nás).

Kretinka2014BandickaNaše první a taky jediná rozjížďka bez možnosti opravy, byla pod písmenem I. Podle původního rozpisu jsme měli startovat těsně před 10-tou hodinou. Ale startovali jsme asi v 11:15 hod. Na startu jsme měli 5-tou dráhu, nejzazší od břehu. Seřazeni jsme byli celkem rychle. Zazněl startovní výstřel a závod začal. V cíli nikdo nevěděl, jak jsme asi dojeli. Ale když hlasatel oznámil výsledky, tak nás to hodně zabolelo. Čtvrtý čas, první pod čarou. Čeká nás jen finále „B“. Na třetí postupové místo jsme ztratily 0,04s (Škodováci) a na druhé 0,09s (Serepes). Pár centimetrů od finále „A“. I to je závod.

Kolem půl jedné jsme byli na startu finále „B“. Po seřazení zazněl výstřel a vyrazili jsme. Po projetí cílem se nám všem zdálo, že jsme tuto jízdu vyhráli. Ale ouvej, byli jsme až druzí, tudíž celkově na pěkném OSMÉM místě. Ale…

Kretinka2014AirShowPo projetí cílem, začalo nad přehradou letecké akrobatické šou, které předváděl zdejší rodák, mistr světa v letecké akrobacii. Ukázal pár svých triků a všichni na břehu se příjemně bavili. A my jsme tak trochu zapomněli na to osmé místo. A mohli jsme se klidně jít chystat na zbývající závod. Na 1000 metrů. Kde jsme taky skončili na pěkném osmém místě.

Pak následovalo rychlé zabalení věcí a odjezd domů. Všichni věříme, že odveta za rok bude patřit nám.

– Rosťa –

Fotogalerie od Rosti na Rajčeti, video od Vaška zde

Share Button