MČR Pasohlávky 2013 – dvojí stříbro pro Haná Dragons

Published on: 1.10.2013
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 24 Comments

Pasohlavky2013MedajleO víkendu 28. – 29. 9. se v Pasohlávkách v kempu ATC Merkur konalo 8. Mistrovství ČR dračích lodí. Akce se zúčastnilo celkem 64 posádek (Ženy open 8, Open 10, Fun Mix 13 a GP/ČP 33). Pro Haná Dragons byla hladina Laguny v kempu stříbrná, dokonce dvojnásobně.

Nenechte si ujít expresně zpracovaný „Oppan Kusy style“ report 😉

Když mi dnes z rána na displeji začalo blikat neznámé číslo, myslel jsem si, že mě zas budou otravovat z mojí banky, že je čas si konečně předělat studentský účet na ten dospělácký. Po chvíli jsem ale telefon zvedl: „Čau Kusy, tady Pašík, víš o tom, že píšeš report z Pasohlávek?“, „Hmm, no víš, Pašíku, já teď nemám…“ „Kusy, Kori svůj report za Prahu ještě neposlal, můžeš ho předhonit, dát mu to sežrat a já Tě na příštích závodech posadím o jednu lavku vpřed“. Přátelé, abysme si to ujasnili, ukazovat, že je na mě větší spoleh, než na Koriho nikomu nepotřebuji… Hehemm… Ale ta lavka zněla až moc lákavě. Místo psaní diplomky jsem tedy dnes zasedl ke stolu z jiného důvodu, a sice abych poreferoval o podle mě objektivně nejpovedenějších dračích závodech této sezóny. A hned vám řeknu proč.

Pasohlavky2013PocasiVše odstartoval čtvrtek a to když jsem promrzlý na kost z rána otevřel seznam.cz „Babí léto je tu, o víkendu bude nádherně“ . O víkendu na sv. Václava má být krásně a je to zrovna víkend konání vrcholu dračí sezóny. Navíc v místech, které si většina olomouckých draků od poloviny prázdnin více než zamilovala a všechny závody, co se uskutečnily poté, už s ní jen srovnávala, nedostižné Pálavy. Pln nadšení a naděje, že všechny nabudím, jsem postnul tuto skvělou novinu na hanadragons facebook page. Odezva, nula liků… Navíc byl můj post adminem smazán pro jeho vágnost. Nic moc jsem si z toho ale nedělal, jsem přece dospělý muž a je mi jedno, kdo si co myslí a… 🙁

Ale k věci. Na místo jsme dojeli spolu se Sagl’s family juniors rovnou z Pra-hy (představte si hlas Zlámyho) někdy kolem deváté ráno. Organizace u brány a placení za parkování byla dost katastrofální. Kolona až k prvnímu tobogánu Aqualandu a nikdo nevěděl, jestli se čeká, až se to rozjede, nebo má jít zaplatit k bráně pěšky. Když mi slečna u přepážky řekla, jestli budeme přes noc nebo odjedeme ještě dnes, tak jsem bez váhání označil variantu č. 2 a přitom jsem věděl, že to bude varianta číslo 1 (kdo si tu větu musel přečíst znovu, tak je blbej jak punštok). 40 Kč v kapse a ušetřeno na první pivo. V campu jsme se šli podívat, kdepak to medvěd barybal postavil náš Hana Dragons svatostánek. Nepředpokládali jsme, že bychom měli hledat někde jinde, než v prostoru mezi startovními a cílovými bójemi, aby bylo dobře vidět. Opak byl pravdou… Mědved to píchl k*****ky (koumácky) daleko, avšak po vyslechnutí jeho motivace, jsme ho museli pochválit. Za stanem byla hned hospoda s becherovkou za 35 Kč.

Pasohlavky2013NaLodiTo ale samozřejmě nebyl důvod naší cesty do této zaslíbené krajiny. Přijeli jsme hlavně závodit a události nabraly rychlý spád. První závod jsme měli startovat hned v 10:30 a už kolem 12:00 se mělo jet námi vysněné finále A. Nepředbíhejme ale. 20 min před prvním startem jsme se šli rozběhat, nadopovali se patáky od našeho osobního doktora z hor a šup do lodi. Lodě byly fungl nové, ale až tak, že neměly ani lavici pro háčky a to i přesto, že nás bylo v lodi pouze 18. Než jsme stihli vyjednat novou loď a vyjet směr start, startér si už srovnal naše nepřátelské lodě do startovních bloků. K našemu neuvěření startér závod odstartoval bez nás. Beňova reakce by se dala interpretovat asi takto: “ Ty č***** ***** *** já tě ***** ** ****“ , ve volném překladu „Ty plantážníku, já tě nemám rád a nelíbí se mi, že tu startuješ takhle důležité závody“.

Organizátoři zachovali chladnou hlavu a přeřadili nás do druhé rozjížďky, kterou jsme i přes klasické fňukání ve stylu: „Ty první jízdy vždycky stojej za h****“ opět vyhráli s nejlepším časem. Druhá jízda byla pocitově mnohem lepší, avšak začali jsme chápat, že to bude ve finále tuhý boj. Serepes a agitátoři z politického hnutí ANO v čele s univerzálním členem všech týmů Moravy, Slezska a zbytku světa Marianem, nám nepříjemně šlapali na paty. Věděli jsme ale, že podmínky se mění a že finále je samostatný závod, který může dopadnout jakkoliv. Po posledních pokynech trenéra, že na to máme a že je máme všecky potrhat, jsme naskákali do lodi a světe div se, bylo z toho krásné druhé místo! První medaile doma! Nutno říci, že dvě lodě za námi nám šlapaly těsně na paty v rozmezí pár setin, ale to bylo zadostiučinění za Prahu (mrk Kori). Marian na nás sice nestačil, ale Serepes pro tentokrát, i když jen o pár centimetrů, ano. Každopádně lepší motivaci jsme si pro kilák nemohli přát.

Pasohlavky2013Mystic

Na kilák jsme tentokrát nastoupili ve velkém stylu, nesmiřitelní, plní sil a agrese. Trenér nám domluvil skvělého kormidelníka, Martina Odvářku, který se opravdu ukázal být velkým přínosem. Doteď nepochopím, jak se organizátorům podařilo dostat na vodní plochu 12 lodí a ještě je všechny bez problému odstartovat, ale bylo tomu tak. Do tratě jsme vlétli v traťovém tempu. První otáčka projetá na milimetry od bóje, ale neskutečně dobře. Na rovince jsme dali rychlých 10 a pomalu ale jistě jsme začali sjíždět posádku , která startovala 15 sekund před námi. Kormidelník nás vyhecoval k mocnému nástupu, abysme do poslední otáčky vjížděli už před nimi. Nebýt menšího zaškobrtnutí v podobě cizí dračí hlavy v dračí hlavě Danči, které nás podle všeho stálo osudných 5 sekund, mohli jsme nakonec snad i dojet první. Nakonec z toho bylo ale krásné druhé místo a nám nezbývalo než pomalu ale jistě začít slavit. Hej hej hej Hanáci jsou NEJ! Na mistrovství republiky máme v kategorii fun dvě stříbrné medaile!

Narazili jsme štěně Démona a začali se oddávat slastnému relaxu a oslavě. Krásné počasí, super atmosféra, skvělá banda dávali příslib slibně vypadajícímu večeru. Sešli jsme se u stánku s jídlem, protože nám za celý den pořádně vyhládlo. Fronta ale byla poněkud delší, než bylo pro některé z nás únosné. Čert tomu nechtěl a celou tuto frontu přeskočil jistý jeliman, který si nestydatě začal objednávat jídlo. Po menší slovní potyčce a neodvratitelnému konfliktu jsem si vzal k srdci rady trenéra a po vzoru startovní sekvence: dva silový, pár mrdáku a kopat a kopat byl jeliman odejmut z řady. Není to čin hodný obdivu, ale přihlížející mi snad dají za pravdu, že v tu chvíli nebylo jiné cesty.

Pasohlavky2013VyhlaseniNásledovalo vyhlášení, které se trošku protáhlo, ale stálo za to. Dostali jsme nádherné medaile s vlastní raznicí a ti z nás co tam zůstávali přes noc s nimi cinkali i ve spacáku. Bohužel, jak už jsem naznačil, hodně draků mělo nakonec na spěch a tak jsme zůstali reprezentovat jen v malém, ale přesto dostačujícím počtu. Můžu vás ujistit, že jsme naší pověsti zůstali věrní a dobře reprezentovali i ve večerních hodinách (zvolili jsme taktiku z lyžařské hantýrky tzv. černý svah – pij cokoli co ti přijde pod ruku). Vašek dostal ke svátku krásný dárek (sám cinkal celý večer se svými 4 medailemi a po neděli oslavoval s brněnskými draky i konečné 5. místo v GP) a musím říct, že to i řádně roztočil. Je mi doteď záhadou, jak mohl ustát nedělní pětistovku, která byla jen na pohled doslova nechutná.

Opravdu se jednalo o jednu z nejvydařenějších akcí vůbec a mě nezbývá nic jiného než se těšit na další akce s vámi a příští rok!

– Kusy –

PS: A konec nostalgie, teď v sobotu jedem na Prestige křupnout Veterány!

Odkazy na příslušnou fotogalerii a video!

Autor většiny doprovodných fotek: Láďa Jelínek, Veteráni Brno

Share Button
24 Comments
 1. Mira Mira napsal:

  Luxus Kusy, takhle to má vypadat! Nejenže opravdu promptně dodané, ale navíc napsané osobitým stylem – to je přesně důvod proč chci aby reporty nepsal pořád jeden člověk dokola.

  Má to štávu, moc jsem se pobavil! Díky!!! M.

 2. Pašík Pašík napsal:

  Snad nejrychlejší dodání reportu v historii! Jak píše Mira, velice osobitý „Oppan Kusy“ styl ;). Za tohle si ten lajk zasloužíš ;).

 3. vašek napsal:

  Moc hezkej report Kusy. Tak si to představuji – rychle, vtipně, přesně. Mimochodem- jak píšeš, fakt jsem si říkal, jestli jsem to večer nepřehnal. Ovšem to, že do finále A nedělní pětistovky nám chybělo na Nymburk 15 setin vteřiny mě jako háčka jistě omlouvá :). Jo a těch medailí na mém krku bylo nakonec 5 🙂 !! A jak vás tak vidím jak jezdíte, tak si začínám dělat vážnou starost o svoje vousy :).

 4. Beňa Beňa napsal:

  parada Kusane. nema to chybu.

 5. Petras napsal:

  Pane inzenyre klobouk dolu!!! Po včerejšku jsem potřeboval zlepšit náladu a tenhle článek to splnil!!! 🙂

  • kamka Kamila napsal:

   Teda Kusy, vyrazil jsi mi dech, Ty jsi skrytý talent….)))

 6. Petras napsal:

  A jinak jistý Jeliman sedí v čele fotky ve spodní části článku!!! 😀 😀

 7. Danča Danča napsal:

  “ Ty č***** ***** *** já tě ***** ** ****“ Ve volném překladu „Ty člověče umíš psát já tě chválim děsně moc“ :))

 8. Mira Mira napsal:

  Mimochodem… když tadu čtu o párty. Proběhlo nějaký pogo? 😉

 9. Výchozí Kori napsal:

  Teču Kusy!!! Ne fakt top, jeliman dostal:D Oukej oukej, dneska odesílám Pašíku!:)

 10. Romča Romča napsal:

  Vtipné :)) super článek 🙂

 11. Leňa Leňa napsal:

  Myslím, že Kusy si tu lavičku zaslouží 😉 Kusy, super článek, fakt jsem se pobavila 😀

 12. D napsal:

  Článek docela dobrý, až na 2 věci, vážený Kusy
  Za prvé podvést recepční v kempu,zaplatit méně za parkovné jen proto, abych ušetřil na pivo a ještě se takto veřejně tím chlubit,je trapné a v tomto je vidět úpadek naší dnešní společnosti. Zvláště mezi sportovci, kde by měla být poctivost a fair play samozřejmostí,je toto zjištění o to bolavější.
  Za druhé dovětek o křupnutí veteránů ( název posádky se píše v češtině s velkým V),což zní docela jako výsměch ! starším dračákům,tak se nebojte i Vy budete jednou staří a bůh ví jestli v těch letech co dnešní Veteráni ještě jezdí na dračí lodi, budete Vy ještě vůbec schopni pádlovat.
  Jen aby nakonec nenatrhli prdel oni Vám!
  Můžete chtít křupat třeba nejlepší loňské posádky,ale na to asi nemáte,co?D.

  • Mira Mira napsal:

   Koukám, že si to tu někdo špatně vyložil… S Veterány Brno máme velmi přátelské vztahy, k jejich výkonům vzhlížíme s obrovským respektem a uznáním. Koneckonců loni jsme od nich dostali pěkně na prdel. Budem jen rádi, když nám to jednou bude jezdit jako jim! Laďa Jelínek nám ze závodů dělá nádherné fotky a my se vždy těšíme až se potkáme někde na závodech.

   Lehké popichování před závody je naprosto běžnou součástí všech sportovních událostí a výroky typu „To nevadí že nevyhrajete“ apod rozhodně nejsou myšlené zle, spíše uvolní atmosféru, pomohou navázat přátelské vztahy. Stačí vzpomenout co všechno za řeči jsme si letos na Pálavě vyměnili s Drakodlaky a jak skvěle jsme si víkend užili. Oni nás zajeli na dvoukile, my je na kiláku, vzájemně jsme se poplácali po zádech, udělali společnou fotku a těšíme se až si to zase někde spolu „rozdáme“. Nejinak to bylo teď na Pálavě se SerePes a nejinak to máme hozené s Veterány Brno…

   Každopádně díky za upozornění na překlep, Veteráni jsou samosřejmě s velkým „V“, už je to opraveno.

   Ke zbytku je těžké se vyjadřovat. Kdo zná Kusyho tak ví, že je to nevybouřený mladík, je s ním veliká sranda a běžnému čtenáři musí dojít, že spousta věcí je hooodně nadsazených, přibarvených až vymyšlených, jen aby se čtenář dobře pobavil – právě proto je report označený jako „Oppan Kusy style“. Je možné, že to někdo pochopí špatně, ale holt každému se zavděčit nedá…

   • vašek napsal:

    Zdravím „D“. Nevím kdo se za touto zkratkou skrývá (nic by se nestalo, kdyby se představil alespoň jménem), ale pokud mne zná, tak ví, že k Veteránům chovám jen úctu a respekt a to jak k jejich výkonům, tak k jejich přístupu k životu. V Kusyho článku jsem nenašel nic natolik urážlivého vůči nim, že bych musel zasáhnout. Podle mého to myslel jako zdravé hecování, neboť Veteráni jsou pro nás vzorem a cílovou metou na Prestige cup (loni skončili na 3.místě). To, že použil výraz „křupnout“ ve významu „porazit“, může někomu znít nelibě, nicméně rozhodně to není projev neúcty k legendě českého dračení, kterou Veteráni nepochybně jsou. A vám „D“ bych doporučil trochu více nadhledu :). Na viděnou v Brně na Prestige Cupu !!!

 13. Petras napsal:

  No tak k tomu, co zde napsal jakýsi pan ,, D ,,….,když tady píše něco o dnešní společnosti a hodnotí někoho, koho vůbec nezná, tak by bylo slušné se představit!!! Ale to se asi zapomněl tak zkušený pán naučit. Hlavně, že ví, kde se píše velké V….!! No a ke zbytku už se za mě vyjádřili Mira a Vašek!
  Pane D přeji krásný zbytek dne a také méně přecitlivělosti a více nadhledu!

 14. Petras napsal:

  Nebo paní D…

 15. Petras napsal:

  Spíš asi paní, protože chlap by takovej blábol nenapsal….:D 😀

 16. Honza Honza napsal:

  Sagl’s family juniors děkuje za super článek, pobavil 🙂 příště už si ale tvoje reporty nebudu číst na poradách v práci, jsem teď za dementa co bezdůvodně chytá záchvaty smíchu 😀

 17. Zlamy napsal:

  Good job Kusy, funny článek, gratuluju mod. btw je to druhý nejrychleji napsaný článek řekl bych;)