Naše účast na ICF MS klubových posádek v Račicích

Published on: 16.9.2015
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 2 Comments

Racice2015-arealPěkný areál, dobrá organizace, skromné ubytování, dobrý cataring. Ve středu měly holky trénink. Pod tribunou proběhlo slavnostní zahájení a přehled všech posádek v průvodu s vlajkonoši státních vlajek. Ve Čtvrtek nákupy čepiček, triček, pádel a dalších sportovních propriet. Večer přijeli naši muži.


V pátek jsme se utábořili, ženy v šatnách a muži pod klubovým stanem. Po osmé jsme měli první jízdy na 500 m. Tohle jsme netrénovali a dalo nám to zabrat.

Racice2015-500mReportérka: Jaký máte pocit z první jízdy, jaké to bylo?
Muži: Strašné, hrozné, smrtící, hrozné, hrozné..
Ženy: Hrozné, bolí mne na hrudi, ruce nemohly, konec se nedal zvládnout. Nemohla jsem vylézt z lodi, ztuhly mi ruce.

Umístění nebylo nejlepší, ale muži tvrdí, že dali lodím náskok a pak už ho nestihli dojet.

Večer měly ženy pravidelné schůzky u trenéra, který je tvrdě drtil a mile povzbuzoval.

Racice2015-indoSobota byla naše. Dvoustovku umíme a ženy se dostaly do finále B. To je v celosvětovém měřítku dost dobré. Sláva ženám bojovnicím. V poslední jízdě jsme zajely svůj nejlepší čas. To už naši muži neviděli. Pláchli na závody indonéských dračích lodí do Prahy. Pádlovali za náš tým Haná Dragons a na náročných šestistech metrech vybojovali stříbro.

Večer rozbor u fotek. Dojmy ze dne byly úžasné.

Neděle ráno v 8 na startu, strach z 2 km, taktika, strategie, talisman do lodi. Dojeli jsme deváté a muži třináctí na světě a to těsně, žádné courání daleko vzadu. To je fantastické. Borkyně a borci z Hané dragons jsou tímto známí v celém Dračím světě.

Racice2015-v_ciliŽeny si daly oslavně zaslouženého panáčka aby pominulo napětí snaživých závodnic a hned tam byla televize a že chce rozhovor. Záznam z mistrovství světa závodů na dračích lodích bude na ČT4 ve čtvrtek 17. 9. 2015 13.20. až 13.35 ve „Sport v regionech“.

Cesta na MS se rozhodně vyplatila. Nemuseli jsme ani do Kanady. Hanáci jsou světáci. Tisíce děkovných dopisů a poděkování patří našim rodinám, že nám to umožnili, trenérovi za skvělý nápad využít MS v ČR a trénování, Pašíkovi a Romči za starosti s kapitánováním a Evě za zajištění náhradnic a nervy. Tito by měly dostat hobla před nastoupenou posádkou. Děkujeme také kormidelníkům a bubenicím. Jsme silnější a krásnější. Rosťovi fotky nadšených závodníků se připravují na rajče.

Reportérka: Jakou budoucnost by jste si představovali pro příští sezónu?
Muž: Já nemohu chodit na všechny tréninky. Nechtěl bych jezdit Český pohár. GP mi stačí. Také sportuji i jinak.

Co vy?

Měli bychom se sejít a poděkovat na loděnici a při tom si konečně něco opéct na Vaškovém grilu a udělat přetahovanou na lodi.

Mohli bychom si konečně říct příběhy o tom kdo a proč stěhoval na hotelu o půlnoci postel do druhého pokoje a druhou noc někdo jiný jezdil několik hodin na pohovce ve výtahu nahoru a dolů jako převozník. A proč řekli Brněnskému kapitánovi ve 2 ráno, že se do toho výtahu nevejde.
a) Byl to nějaký trénink?
b) Čekali náhodné ženy?
c) Nechtěli rušit?
d) Nechtěli ráno čekat na výtah?
e) Chtěl být sám se sebou?

Je více záhadných otazníků…

Tak co, kdy uděláme Mistrovskou párty? Mistrovství světa stálo za to…

– Inka –

Fotky u nás v galerii, videjka všech jízd na oficiálním Youtube kanálu

Share Button
2 Comments
  1. Mira Mira napsal:

    Někdo jezdil v noci výtahem nahoru a dolů, jo? To musel být silně náměsíčný jedinec… jináč si to ani nedokážu vysvětlit 😉

    • Pašík Pašík napsal:

      Další otázky jsou: Co dělal Koulař na dámském WC? Kolik padlo zelené? Co na to Čáp? A Jan Tleskač?