Osecký festival dračích lodí 2014

Published on: 21.9.2014
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 5 Comments

Osek2014-zavodJe sobota 13. 9. 2014 a dnes nás čeká Mistrovství ČR na krátkých tratích desetimístných dračích lodí v Oseku nad Bečvou na jezeře Jadran. Je 7:25 ráno a pomalu se probouzím… Při pohlednu z okna zjišťuji, že letní počasí už nás opustilo.

V  tom zazvoní telefon. Volá Monča, že stojí před domem. Po 5-ti sekundovém tichu, z mé strany,  Monča zjistí, že se asi někde stala chyba. Přijela o hodinu dřív. To chce kafe, shodly jsme se.  Ještě vyzvednout holky a jede se závodit!!! Nikdo z nás v Oseku nad Bečvou ještě nebyl, proto jsme musely využít rady místních hasiček, kudy se vydat k Jadranu. Kolem 9:40 jsme v pořádku dorazily do Oseku. Z dálky jsme vyhlížely náš stan, až nás mile překvapil pohled na přívěs, který nám zajistil ten nejlepší, nejúžasnější Martin. Vyčaroval se nám úsměv na tváři. Všichni nám ho závidí.  Cestou k přívěsu byla Renča oslovena skupinkou velice „přátelských“ pánů s prosbou o vyfocení. Renča se focení ujala, ale netušila, že si pánové sundají kalhoty a vystrčí holé zadky. To nám to pěkně začíná. 😀

Osek2014-karavanPřijeli jsme všichni včas, na místě nechyběl Vašek, který si Osecký festival dračích lodí nemohl nechat ujít. Přijel nás hlavně podržet a povzbudit, jako každý správný trenér.  Po příjezdu jsme se pustily do stavění vlajek a poté do přehlídky unikátních holínek… Zjistily jsme, že několik posádek kvůli nepříznivému počasí nedorazilo. SRABI!!!  Jadran začaly zaplňovat další posádky a my si všimly, že našimi sousedkami jsou Komety, což jsme mile přivítaly.  Začala nás obklopovat závodní atmosféra.

Na Mistrovství ČR Women-200m bylo přihlášených 7 posádek, čekala nás 1 rozjížďka, semifinále a finále. Romanka bedlivě sledovala časy startů, probírala s námi strategii jízdy a nutila nás do běhání.  Od našich prvních závodů na bejbinách v  Hranicích uplynulo několik týdnů, které jsme využívaly k tréninku. Jde vidět, že se cítíme sebejistěji. Taky bylo fajn, že jsme se tentokrát poskládaly v plné posádce a nemusely si půjčovat „holky od vedle“.  Démonky, plné síly a načerpaných zkušeností z předchozích závodů, přijely BOJOVAT!!

První start začal v 11:50. Bubenice při startu musely odhodit bojku na bok lodi, což nebylo zrovna jednoduché, odhodit ji tak, aby nezavazela při pádlování. Foukal docela silný vítr, což nám zrovna taky moc nepřidávalo. A je odstartováno. Po dojetí do cíle, jsme byly opravdu vyšťavené, zapomněly jsme dokonce zakřičet náš pokřik. Vystoupily jsme z lodě a najednou jsme si uvědomily, že nás na břehu nečekají kluci z Haná Dragons. A my se na ty pusy tak těšily.:) Přestože všichni nemohli dorazit nás povzbudit, věděly jsme, že nás podporujete alespoň na dálku. V první rozjížďce jsme se my Démonky utkaly s týmy Sportfun, Dragonclub Brno a Babskej gang. S časem 72,20 jsme s Dragonclubem Brno shodně zastávaly druhé místo.

Osek2014-startČasové rozestupy mezi jízdami byly ucházející, volný čas jsme využily ke spaní v přívěsu, popřípadě válení se před přívěsem, štěbetání, konzumování makrel a žebírek, kojení, vzájemnému škrabkání se na zádech,  popíjení čajíčků a pivek…

Druhý start začínal v 14:15, tentokrát s námi startovaly týmy  Dalmatin´s team, Sportfun a Babskej Gang. Před druhým startem si Evča vzpomněla, že má v autě naši tajnou zbraň, hroznový cukr. Po doplnění energie se nám v semifinále pádlovalo mnohem lépe. A kdo je nejlepší? Hej hej hej Démonky jsou nej!  Po semifinálové jízdě s časem 70,31 nás zařadili do Finále B. Nálada nám poklesla, neboť nás porazil tým Dalmatinek, které jsme měly v plánu „dát“. Máme navíc, říkaly jsme si. Evča poslala smskou Vaškovi rychlý report z druhé jízdy. Vašek vycítil, že posádka slábne a na finálovou dvoustovku nás přijel opět povzbudit. Nyní jsme přípravu nepodcenily a šly jsme se všechny rozběhat a rozcvičit. V tom jsme si s Broňou vzpomněly na Vaškova slova: „Mějte rádi bolest. Pokud cítíte bolest, tak teprve rostete. “ Řekly jsme si, že do toho dáme prostě všechno!!! Nasedáme do lodi, z dálky na nás křičí Klárka z Komet, ať to vyhrajeme.  Připravte se, pádla do vody, start! 7, 10… a pádlujeme jako o život.  Osek2014-dojezdMy jim to nenecháme, rovnat, dotahovat, napnuté ruce, sílu, nezdechej, Kačka nás povzbuzuje. Jsme BOHYNĚ!!! Hej Hej Hej Démonky jsou nej!!! Jsme první ve Finále B.

Celkové umístění bylo následující: 1. Komety Hranice, 2. Sportfun, 3. Dalmatin´s team, 4. Nautilus (WOMEN), 5. Démonky, 6. DragonClub Brno (WOMEN), 7. Babskej gang. Přestože jsme nestály na bednách, víme, že začínáme být pro ostatní posádky velkou konkurencí. Dokonce posádka Dalmatinek přiznala, že z nás mají strach. No hold Romanka si bude muset na tu makrelu, co si přeje na krk místo medaile, ještě chvíli počkat. Chce to jen píli, vytrvalost a odhodlání. Děkuji všem za skvělé závody, úžasný den, a za to, že můžu být v tak skvělé partě.

„Však víš – změna neublíží, příští závody v Kroměříži.“

– Marki –

Nezapomeňtě kouknout na komplet fotogalerii a video ze závodu…

Share Button
5 Comments
 1. Mira Mira napsal:

  Moc hezké, cítím z toho to nadšení! Tak ať se Kromcl vydaří!!!

 2. Romča Romča napsal:

  Super článek,Markétko 🙂
  ..doplníme písní,odkud pochází poslední tvůj citát :))

  https://www.youtube.com/watch?v=F2vdLx4Lhq0

  • kamka kamka napsal:

   Teda Markétko Ty jsi skrytý talent )))))
   moooc pěkné a věřím, že MY budeme jen lepší a lepší……))))

  • kamka kamka napsal:

   teda Markétko Ty jsi skrytý talent ))))))
   a já věřím, že Romča tu makrelu mít brzo bude, protože MY to dokážeme……

 3. Perluška Perluška napsal:

  Moc hezké !, už se na vás dračice těším 🙂