Přerovský festival dračích lodí 2018 – první závod sezóny

Published on: 29.5.2018
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 2 Comments

V sobotu 26. 5. 2018 se uskutečnil tradiční „Přerovský festival dračích lodí“. Jednalo se již o 14. ročník těchto závodů v areálu přírodního koupaliště Laguna. Tým Haná Dragons soutěžil v kategorii FUN 10 na trati 200 metrů, kde na nás čekalo dalších dvanáct soupeřů…

Moje první závody dračích lodí jsem dlouho dopředu vyhlížel a nemohl jsem se jich dočkat, obzvláště pak dobré party lidí a závodní atmosféry. Brzké ranní vstávaní mi nedělalo velké problémy. Podle předchozí domluvy jsme těsně po osmé s Mirou naložili do auta pádla, stan a další drobnosti a vyrazili ještě vyzvednout Lucku se Zdeňou, kteří se ovšem opozdili, a tak jsme na místo určení vyrazili ve dvou. Na Laguně na nás již čekal Rosťa. Po setkání kapitánů Mira společně s Rosťou vybrali vhodné a stinné místo pro náš týmový stan, tak abychom co možná nejlépe mohli mezi jednotlivými jízdami regenerovat.

První rozjížďka na nás čekala okolo půl jedenácté, a tak bylo ještě dostatek času na to se porozhlédnout po okolí, dát si něco malého na snídani a omrknout předzávodní přípravu ostatních týmů. Čekaly nás tři základní rozjížďky, z nichž se nejhorší čas škrtal a nejlepší dvě jízdy v součtu měly určit o jaké konečné pořadí budeme nakonec bojovat. Na první jízdu jsme byli zařazeni do čtvrté dráhy.

Při nasednutí do lodě a při pádlování ke startu jsem pochopil slova kapitána, že pádlování na desítkách je něco jiného, než co jsem zvyklý z našeho Démona. Na startu mě doprovázela lehká nervozita, ale spíše velké očekávání dobrého výsledku po posledním čtvrtečním přípravném tréninku. Čas v cíli lehce nad 51 sekund a druhé místo v rozjížďce napovídali, že to nebude vůbec lehké a že se pro dobrý výsledek bude potřeba postupně zlepšovat. V průběhu závodu bohužel toužené zlepšování nepřicházelo, a to ani přesto, že se část týmu posilnila dobře propečeným prasátkem, pravidelně doplňovala tekutiny a využila maserských schopností z řad některých týmových kolegů. No a tak jsme se ocitli po základních jízdách ve finále číslo 3., kde jsme pocitově dobrou jízdou dosáhli na desátou příčku celkového pořadí.

Celé závody jsme si náležitě užili a to nejen díky skvělému počasí a dobré náladě a s některými jsme celý den poctivě zhodnotili u zaslouženého a dobře vychlazeného pivka. Budu se těšit na další závody, kde snad zasedneme i do dvacítkové lodě!

– Michal –

Více fotek najdete u nás v galerii

Share Button
2 Comments
  1. Mira Mira napsal:

    Supr! Díky za bezva článek!!!

  2. Zdeněk Horák napsal:

    Jako bych tam byl… Díky za zpostředkovaný zážitek 🙂