Close Print

PrestigeCup očima „samozvaného trenéra“

Published on: 5.10.2021
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 4 Comments

Překrásnou slunečnou sobotu 2. 10. 2021 přijeli HANÁCI po týdnu opět do Štatlu ukázat, co pod novým samozvaným trenérem dokážou. Účastnili jsme se dvou kategorii a to MIX (4 ženy na pádle a 6 mužů), kategorii OPEN (v našim případě 9 chlapů a Katka) a v obou kategoriích půvabná bubenice Nikča.

PrestigeCup je neobvykle dlouhý závod, a to na úctyhodných 2600 metrů s jednou otočkou. Na tak dlouhé trati se především ukáže fyzická příprava, technika pádlování, ale hlavně tvrdost a houževnatost každého draka. Dlouhé tratě vždy bolí. Každý člen posádky však musí mít v hlavě to, že pokud při závodu ubere sílu na pádle, jen „píchá“ do vody a nedej bože přestane pádlovat, ostatní ho vezou a závod je pro parťáky v dresu o to těžší. Proto jsou závody na dlouhé tratě nejen fyzicky náročné, ale především jde o psychiku každého pádlera. Hanáci jsou však houževnatá a zkušená posádka. V kategorii OPEN i MIX dle chytrých hodinek nedošlo během závodů k výraznému poklesu rychlosti lodi a zvládli jsme to dokvedlat až dokonce jak se patří s plnou parádou.

Po příjezdu na závodiště nás čekal burčákový stánek, který byl FREE. Dost potěšující zpráva. Po posílení a rozcvičce jdeme na první jízdu v kategorii MIX. Startují dvě lodě. My jsme druzí. Rozestup 30 sekund. Kapitán Mira na kormidle. Plán byl stanoven jasně. Držet si stále stejný odstup od lodě před námi a po projetí otočky je dojet a držet se na vlně. Jak to bývá na bitevním poli, občas vše nevyjde podle plánu. Odstup jsme si celou dobu drželi, nicméně ve finále byl odstup delší, než jsem plánoval a dohánění moc neklaplo. No nic, hlavu vzhůru, pár piváků na odvahu, krapet EKPA a za dvě hoďky jedem druhej závod v kategorii OPEN. Situace i plán byl obdobný. Po projetí otočky a neustálém hecování, jsme loď před námi začali dohánět. Nicméně i když jsme byli víc jak za půlkou závodu, měli jsme před sebou stále trať dlouhou přes 1 km. Naši rivalové nám nedali tuto jízdu zadarmo, a nakonec nás o pouhou 1 sekundu porazili.  Na závodě, který se jezdí kolem 15 minut, je pouhá 1 sekunda k nasrání. Co se dá dělat, je to sport. Obě jízdy byly opravdu prestižní a jsem velice rád, že jsme si to užili. Po dojezdu jsme se skupinově namasírovali a nesměl chybět i tradiční Mirův kapitánský výstřik. Závěr celého dne završila tombola, ve které Beňa vyhrál zbrusu nové karbonové pádlo (gratuluji, nasral si mě 😀 ).

Moje angažmá u Hanáků začalo letos v květnu. Jak to tak bývá, po zimě je každej ztuhlej. I já jsem první dva tři tréninky trpěl. Nicméně přišel čtvrtej trénink a já si začal uvědomovat, že ty tréninky, co jedem, jsou hrozně monotoní, neposouvají nás ani o centimetr dál a co bylo pro mě nejhorší, že mě nebaví. Pozvolna jsem začal do tréninkových plánů víc a víc kecat, až jsem vlastně sestavoval celý plán já. Ohromným potěšením a další motivací pro mě bylo, když po často zničujících výkonech na tréninku, za mnou přišli parťáci a poplácali mě po ramenu se slovy „dík Marťas, byl to supr trénink“. Tohle mě asi nejvíc hnalo k tomu, abych se do trénování víc a víc ponořil a měl pro tento někdy nelehký uděl sílu a trpělivost.

Tenhle závod mi otevřel oči a už teď vím, na co se s týmem zaměříme příští sezónu. Během zimních chladných měsíců je na nás, abychom se fyzicky připravili. Čekají nás skupinové kruhové tréninky, dále pak nesmí chybět individuální příprava jako jsou silové sporty, plavecké bazény a jakékoliv zimní sporty. Věřím, že se nám podaří chodit na tréninkové bazénky, aby se každý drak viděl v zrcadle a byla možnost individuální konzultace. Pokud počasí dovolí, začneme trénovat hned během prvních jarních dnů. Po zaučení nových členů se zaměříme hlavně na techniku pádlování. Chtěl bych, abychom jedenkrát měsíčně jeli na kameru a následně s elektronickou tužkou si řekli, kde máme rezervy.

Pokud tenhle článek čte zájemce o tenhle nejvíc na světě týmovej sport, tak zvedni prdel, začni se hejbat a na jaře přijď za tou nejvíc supr partou v celé Olomouci na trénink 😉 Rádi tě přijmem a naučíme správnou techniku mrdáků 😀

– Martin T. –

Share Button
4 Comments
 1. Mira Mira napsal:

  Tak tréninky nuda, jo? Jen počkej na kruháče! 😉 Dík za supr článek i nadšení do trénování!

 2. Saša Saša napsal:

  „dík Marťas, je to supr vyznání“, jen tak dál chlape 😉

 3. Beňa Beňa napsal:

  Za mě dobrý, tréninky supr, za hezké přání k novému pádlu děkuji 🙂

 4. Zdeněk Horák napsal:

  Dík za článek, ale hlavně za energii kterou dáváš to party!! Už se těším na běžky 🙂