Projížďka střední školy z Prostějova

Published on: 7.8.2015
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projížďka střední školy z Prostějova

SvehlovkaSkupinovaS koncem školního roku obvykle přichází ve školách na řadu sportovní dny a sportovní dopoledne. V rámci takového dne se podařilo navnadit 20 kusů žactva a učitelstva ze Švehlovy střední školy polytechnické v Prostějově, k projížďce na našem Démonovi v rámci poznávání nových sportů. Ve čtvrtek ráno před vysvědčením jsme na ně tedy čekali já a Zlamy, abychom jim ukázali, co že to ty dračí lodě jsou.

SvehlovkaNaMoleSamozřejmostí byla instruktáž, co a jak se dělá, co a jak se nedělá a také něco málo o našem klubu a historii dračích lodí. Potom už ale hurá na vodu. Začali jsme tradičně nováčkovsky a byli jsme tudíž rádi, že jsme po pár tempech neklesli ke dnu. Svou první účast na bubnu jsem si velmi užíval a uznávám, že řvát po lidech, aniž by mi to mohli vrátit, je kouzelné 😀 Projeli jsme pár otoček a dračí nováčkové se začali v technice i synchru lepšit. I nastal čas vyzkoušet pár technik na zlepšení synchra. A nebyl by to trénink, kdybychom nevyzkoušeli, copak středoškoláci zvládnou. Vyzkoušeli jsme proto tempo 40, následně 60 a následně 80. Osmdesátka se místy podobala spíše šermu, čemuž se nelze ani moc divit. Proto jsme nakonec vyzkoušeli jen poslechově, jak že to pádluje ta Čína… Odpovědí na frekvenci 120 bylo jen kroucení hlavami a smích…

A celkový dojem? Myslím si, že švehlováci si vyzkoušeli něco nového a odcházeli spokojeni. Na vzdory předchozím řádkům zvládli své první dračí pádlování se ctí, v rámci možností synchronizovaně a v rámci první jízdy technicky. A jak se tvářili? Odcházeli spokojení a věřím, že se nejpozději za rok zase vrátí vyzkoušet dračí loď.

– Dan –

Share Button