Close Print

První dračí závod „pod nosem“ aneb Olomoucký drak

Published on: 17.8.2016
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 9 Comments

OCDrak2016Druhá srpnová sobota měla jednoznačnou náplň už půl roku předem. Mít závody pod nosem znamenalo povinnou účast pro téměř všechny členy Haná Dragons. Atmosféra byla během závodů perfektní, doprovodný program i stánky s občerstvením bezvadné a o zázemí závodu v našem klubovém brlohu ani nemluvím. A jak jsem se dostal k psaní článku? Po dlouhém přemlouvání a budou za to prý piva nebo co… 😀

Ráno začalo drobným mrholením a představa závodů v tomto počasí se všem líbila asi jako teplé pivo. Naštěstí všechny příchozí členy našeho klubu přivítaly tři megakrabice koláčů a koblihů od našich členů i sponzorů, které postupně všem zlepšovali náladu až do odpoledne. K tomu se nakonec přidalo i počasí a nakonec bylo pěkně, teplo a pod mrakem, takže ideál.

První přišly na řadu závody velkých lodí (dvacítek). Konkurence nebyla až tak velká, ale hlavní soupeř, posádka Brněnských draků, bohatě stačila jako motivace. Dvě kvalifikační jízdy proběhly podle očekávání a výsledkem byla jízda ve finále A. Vousy našeho trenéra byly opět v ohrožení kvůli staré, ale stále platné sázce. Bohužel závod dopadl tak, jako dosud všechny a Vašek si vousy ještě chvíli nechá.

OCDrak2016-dvacitka

Výsledná 2. příčka nás ale rozhodně těší a pro pohár na poličku zkrátka budeme muset udělat místo, no…:-D Navíc se mi dostalo i individuálního ohodnocení od naší bubenice, která na moje povzbuzující „dobrý“ po druhé jízdě odpověděla: „Jo, dobrý, na to že netrénuješ.“ Budeme ji muset v komplimentech ještě trošku proškolit 😀 Koho by ovšem rádi proškolili všichni členové posádky byl komentátor! Zahlásit výsledek finálové jízdy stylem: „Na prvním místě Haná Dragons,“ 3 vteřiny ticha „nejsou!“ bylo pro něj velmi zdravotně rizikové. Ale protože rád hazarduje se svým životem, zopakoval toto během dne ještě jednou a to holkám… Vzhledem k tomu, že se jeho mrtvola nenašla, zřejmě přežil a nebo ho odplavila Morava.

OCDrak2016-holkyV dalších závodech se jely pouze desítky. Holky bojovaly jako lvice s dalšími posádkami a nakonec získaly 4. místo. Škoda jen, že bojovného a sportovního ducha nesdílely všechny posádky a nejelo se tak dodatečně vyhlášené finále B žen. Posádky mix jsme poskládali hned dvě. Mě se dostalo možnosti jet v posádce B. Po první jízdě na čtvrté lavce jsem se těšil na podobný flek ve druhé jízdě. Celkem mě překvapila lavička číslo 2 v druhé jízdě. Inu zeptal jsem se, zda to není nějaká chyba. Byla! Iniciativa se po zásluze trestá a byl jsem tedy slavnostně umístěn k závodní premiéře na lavce 1. Spolu se Zdendou jsme se tak, s mírnými obavami, postavili k premiéře závodních háčků. Dali jsme do toho, co šlo (Tedy na to, že netrénuju, že?!:-D), ale i tak nám soupeř ujel o pár desetin. Na druhou stranu byl čas celkem ucházející, tempo šlo a tak jsme se poplácali po zádech a vyrazili pro odměnu v podobě čerstvě točeného chmelového dezertu po posledním závodu. Výsledek desítek nakonec dopadl celkem slušně pro oba naše týmy. Pro tým A 4. místo a 6. místo pro tým B.

OCDrak2016-DollyZlamstrNastal čas pro opravdový vrchol akce. Všude děláme ostudu, tak proč ne doma, že?! Během celého dne probíhala soutěž o miss těchto závodů. Za náš tým se zúčastnila zahraniční posila Dolly Zlamstr. Podle přiložené fotografie je to prostě kočka a není proto divu, že získala v soutěži nejvíc facebookových hlasů od svých ctitelů, kteří nešetřili superlativy na její vzhled v komentářích. A právě ona se také objevila na místě bubenice v závodu desítek na 700 metrů mezi Haná Dragons a Brněnskými draky. Jednalo se opravdu o vrchol! Zatímco naše posádka jela pod taktovkou Dolly a obdivovala nejsvůdnější partie jejího těla, na buben brněnské posádky se posadil také velmi výrazný člen týmu, Oťas! I v jeho případě bylo na co koukat a myslím, že dámy se shodly! Byl k nakousnutí! Nakonec ale závod skončil opravdu kuriózně. Neměl totiž vítězů a týmy dojely v nevídané remíze v naprosto stejném čase!

Následná večerní párty se odvíjela…no ale to už radši ne. Přeci jen bychom si měli nechat některé podrobnosti pro sebe…;-) Každopádně závody se povedly a vše kolem nich také rozhodně stálo za to.

– Dan –

Fotky z vůbec prvních závodů dračích lodí v Olomouci můžete zkouknout u nás v galerii

Share Button
9 Comments
 1. Mira Mira napsal:

  Supr Dane! Btw: pokud jsem sliboval nějaký piva za článek, tak pár jich najdeš v klubovně v lednici 😉

  • Pašík Pašík napsal:

   Jenom pokud ses stavil vyměnit basy… Já teď krutě nestíhám.

 2. Beňa Beňa napsal:

  no, doufejme že třeba za rok mi to vyjde, asi to byla paráda.

 3. zdenalson napsal:

  Dane supr! Toho háčka jsem si fakt užil.

 4. Petřas napsal:

  Pekne Dane. 😀 Na to, ze neumis psat….:D

 5. Rosťa Rosťa napsal:

  Dane, super

 6. Marťa Marťa napsal:

  Dane super :-).

 7. Trenér napsal:

  Jelo vám to hezky a měl jsem o svoji vousatou hubu fakt trochu strach. No je vidět, že máte dobrého trenéra 🙂 🙂 🙂

  • Marťa Marťa napsal:

   Trenér: Tak bys holt chvíli vypadal jako mladý chlapec :-D.