Veteránský kilometr 2018

Published on: 17.4.2018
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 1 Comment

Tak jako každý rok, i letos jsme se rozhodli, že závodní sezónu nastartujeme pravidelnou veslařskou akcí „Veteránský kilometr“ na trenažérech Concept 2. Menší část z nás nechtěla podcenit mírnou rozdílnost veslování od pádlování a chodili na trenažéry již v průběhu zimy, větší část včetně mě spolehla na svou fyzickou kondici a připravovala se buď podobou „individuálu“ nebo alespoň pomocí kruhového tréninku.

Každopádně jsme všichni byli nabuzení k minimálně stejnému nebo lepšímu výkonu jako předešlých letech. I když na vítězství od nás asi nikdo nepomýšlel…

Před závodem rychle obléci, zahřát svaly a hurá do boje. Dámskou rozjížďku se rozhodla urvat Jaina, prvních 200 metrů zabrala takovým tempem, že i zkušeným veslařům spadla brada. Chvíli to vypadalo, že chce snad vyhrát nejen svou rozjížďku, ale frekvence pomalu uvadala… I tak to byl ale krásný výkon!

Pak už za mašiny sedá hvězdná pánská čtveřice v podání Zlamyho, Miry, Vaška a mě. Po usednutí jsem chvíli doufal v zázrak, že to jednak pojede samo a jednak že rozhodně pojedu na pohodu. To se mi dařilo tak prvních 500 metrů, pak už to byla jen čistá dřina, pocení krve a plivání plic. Zvláště pak posledních 100 metrů, kdy Zlamy nasadil drtivý finiš jsem myslel, že leknu jako ryba na suchu. S vypětím všech sil se mi ho ale podařilo odrazit 🙂 a dosáhnout stejného času jako posledně.

Po vydatném závodě, kterého se letos účastnilo 25 borců a borkyň ať už od veslařů, nás draků, ale letos i kanoistů, došlo na udílení cen. Všichni dostali tvarůžkové medaile, diplom a výborné občerstvení.

Jako iontový nápoj na regeneraci jsme od našeho sponzora dostali třicítku Démona. Pivovary Lobkowicz vybrali dle názvu naší lodi to nejlepší pivo a zároveň se stupňovitostí krásně trefili do již 13. ročníku závodů! Jelikož noc byla ještě mladá, rozhodli jsme se po dopití bečky vyrazit ještě do ruchu našeho krásného města. Myslím, že i zde byl výkon více než kvalitní, moje ztracená a nad ránem opět nalezená peněženka tomu odpovídá 😉

– Medvěd –

Více fotek najdete u nás v galerii

Share Button
1 Comment
  1. Mira Mira napsal:

    Supr Radiku! Díky za krásnou připomínku… teď ještě rozmotat co se pak dělo ve městě 😉