Znojmo 2022 – švédská trojka vyrazila do boje!

Published on: 27.11.2022
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 1 Comment

Boj o titul neoficiálních mistrů světa se konal 24.9. 2022 ve Znojmě. Řež to byla vskutku převeliká. Do bojů se zapojilo hned 15 států od Pitcairnových ostrovů přes Japonsko až po Tatarstán. Bojové taktiky byly různé, ale každému šlo jen o jedno. A to rozdrtit protivníky. Všechny protivníky!

Kdo byl vlastně v oné švédské trojce?? Nikdo jiný než ten nejodvážnější výběr z Hané!!! Spojením pod jednu vlajku týmů Haná Dragons, Šternberská střela a Tesco SW bylo jasným želízkem v ohni.

Jak říkal Lenin „Alkohol je nepřítel lidu“ na to pravil bratr Žižka „Nepřátel se nebojme, na množství nehleďme“. Pod švédskou vlajkou a s krví hanáků nikdo neměl strach. Burčáků od rána tekli potoky a kuráž mužů se zvedala a nohy žen se, no byly veselejší.

První zahřívací potyčka se odehrál ve sprintu na 50 metrů. Čelem proti nám stála posádka z Pitcairnových ostrovů. Řež to byla znamenitá. Nicméně jsme o pár desetin vteřin podlehli. Zahřívací kolo za námi. Nevadí.  Dáváme si kolo něčeho ostřejšího.

Začínají boje na 150 metrů. Kdo jiný by se nám v prvním kole mohl postavit než náš soused norek. Norové však podcenili výbavu a pitný režim. Po startovním výstřelu uháníme rychle pryč a Norové nám mohou jen maximálně honit ocas. Druhý round se kvapem blíží. V tomto kole jsme opět dostali „pomalejší“ dráhu. Snad to nebylo tím, že proti nám stál pořadatel závodu, nicméně o malý chloupek byli naši sokové přeci jen rychlejší.

Semifinálové jízdy jsou již na spadnutí. Na dráze jedna nebojácně ve svých vikingských helmách čeká švédská trojka. Ve dvojce Pičuryni a ve trojce už si nervozitou koušou nehty již pokoření Norové. Výstřel pistole odstartoval začátek boje o pořadí ve finálové jízdě. Znamenitý start mrdáků. Nicméně v závěru došel dech a v této trojce jsme byli přesně uprostřed. Ve předu triumfoval pičuryn, poslední zezadu dorážel nor.

Dostali jsem se do finále skupiny B. Bitva třech armád může začít. Na dráze jedna čekají ementálové, na dvojce retro česko-slovensko a trojka je jak jinak než Švédská. Bylo odstartováno. Švýcaři jedou jak hodinky, česko- slovensko se zapomnělo někde v čase. Pravý hák švédů zvedá svoji zbraň a jako první ukončuje závod úderem do zvonu. Vítězství je naše!!!

Nebyl to však konec turnaje. Možná se pořadatelům líbil náš neohrožený triumf, možná náš dresscode nebo naše půvabné ovíněné seveřanky. Tak či tak jsme byli nominováni do hlavního závodu dne.

Všechny ostatní boje byli jen přípravou na tento masakr. Neoficiální MS může začít. Na dráze jedna švédská trojka, na dvojce kubánští favoriti a na trojce se ve svých sukýnkách vlní tahitani. Bylo odstartováno. Kubánci jedou jako kdyby jim koudel hořela u prdele a na plné čáře vítězí. Sveřepí seveřani druzí a v závěsu Tahiti.

Krásný sportovní den. Super výsledky. Super tým. Seveřani z Hané si hrdě kráčejí pro zlatou v kategorii fan a pro stříbro z neoficiálního MS 2022. Výstřiky na bedně zkrápí celou naši vítěznou posádku!!! Je to jednou do roka, drakům rovnou do oka. Tohle ale nebyl konec příběhu. Čekají nás večerní gladiátorské jízdy!

Nebojácní a již řádně posilnění etanolem všeho druhu seveřani budou reprezentovat hned svá dvě rodná města. Jako první nastupují Hanáci z Olomouce. Po nezdařilém hodu oštěpem soupeře do gongu náš gladiátor na jistotu ukončuje závod a vítězíme. Vzápětí jedou jako střela no kdo?? Šternberská střela! Jedou klidně a na jistotu. Také ukončují závod jako první úderem do gongu. Druhé kolo je tady. Olomouc se utkala s místním Znojmem. Znojmo nemuselo mít mázlé rozhodčí. Rozhodčí jsou tentokrát naši protivníci. Po vítězství hanáků to nemohlo dopadnout jinak než diskvalifikací Olomouce. Domácí tým přeci nemůže vypadnout v druhém kole. Spolknout zášť a jedem Šternberk! Gladiátor šternberku se pokoušel hodit oštěp do gongu, ale bohužel hledí helmy je příliš malé a cíl minul.

Krásné zážitky, vzpomínky, emoce a vzrušení nám ale nikdo nevezme. Úžasný den s partou z Hané zakončuje after párty s živou muzikou a ohňostrojem.

P.S. celkově jsme měli druhý nejlepší čas celého závodu 😊

– Martin –

Share Button
1 Comment
  1. Mira Mira napsal:

    Parádní, díky Marťas!!!