Dračí loď poprvé na Litovelských slavnostech

Published on: 14.9.2013
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 6 Comments
refreshOAuth2Token got the following response:
{ "error": "invalid_request", "error_description": "Missing required parameter: refresh_token" }using refreshToken

LitovelskeSlavnosti2013V rámci desátého ročníku Litovelských slavností, který se konal v sobotu 14. září 2013, nabídl Olomoucký klub dračích lodí Haná Dragons ve spolupráci s hlavním pořadatelem akce CK Bavi Litovel svezení na dračí lodi přímo na Uničovském rybníku před Gymnásiem Jana Opletala.

Přestože převoz dračí loďě není nic jednoduchého (bez hlavy a ocasu měří 12.5m a váží 250kg) nenechali jsme se odstrašit, naložili „Mobyho“ na přívěs a vydali se směr Litovel.

Od jedné hodiny už Moby brázdil vody Uničovského rybníka. Ozdobený vším, co ke správné dračí lodi patří – dračí hlavou, ocasem i velkým bubnem. Vzbuzoval tak velkou pozornost hlavně u dětí, ale i u fotografů, kteří spoušt jejich fotoaparátů rozhodně nešetřili.

Přes zamračené a větrné počasí s občasnými dešťovými přeháňkami byl o projížďku na první dračí lodi v Litovli slušný zájem, především u malých dětí v doprovodu rodinných příslušníků a sportovně založené veřejnosti. Děti si s nasazenými plovacími vestami užívaly projížďku, zatímco rodiče pádlovali do rytmu dunícího bubnu. Zřejmě jediný, komu přítomnost Mobyho neudělala radost byly místní kachny, které tento nečekaný vetřelec proháněl po hladině rybníka sem a tam.

Celkem jízdu na dračí lodi okusilo více než sto účastníků a my věříme, že některé z nich dragonboating uchvátil natolik, že si přijdou zapádlovat na jeden z našich pravidelných tréninků a možná pak i rozšíří řady členů Olomouckého klubu dračích lodí!

Share Button
6 Comments
 1. Kusy napsal:

  Proc se nedaj likovat fotky?:D ITaci zamakejte na tom

 2. Petras napsal:

  Pekna reprezentace!!! A pekny fotecky!

 3. Romča Romča napsal:

  Pěkné fotky! Koukám,že je tu nová Miss Kormidlo a Mistra Buben :))

  • Pašík Pašík napsal:

   Sem byl na bubnu i v neděli. Obzvlášť pohled na trpícího Kusyho byl k nezaplacení… 🙂

 4. Petras napsal:

  😀

 5. Zbyšek napsal:

  Jéjda, Maruška se sestrou a Peťa z „Litovelské hanácké moziky“ v krojích! No, pěkně vám to, draci, s nima sluší! 😉 Kdyby bylo potřeba nějaké propagační focení v budoucnu ala Haná, mohu se pokusit holky zajistit (a sám mám taky jeden doma).