Draci z Hané na Pražském dračím podzimu 2011

Published on: 10.9.2011
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 2 Comments

Bazoš tým v celé své paráděPo loňském nečekaném úspěchu jsme se i letos rozhodli vyrazit změřit naše síly na pražský festival dračích lodí. Při sestavování posádky jsme se sice trochu zapotili, ale po cca 14 dnech byl hvězdný Bazoš tým draků a dračic z Hané, našich kamarádů, rodinných příslušníků a náhodných kolemjdoucích na světě 🙂 Ačkoliv jsme se přes léto snažili pilně trénovat, pro jistotu jsme nepodcenili ani image a opět vsadili na nepřehlédnutelné oranžové dresy (u žen čítající pouze podprsenky), líčení, paruky a naše silné hlasivky 🙂 Kapitán nás namotivoval slovy: „Každopádně důležitý je se zúčastnit… a pak jsou další věci, co jsou důležitý (třebas vyhrát), a to je podstatný!“ …A tak jsme 10.9.2011 vyrazili směr Praha.

Na závodech se sešlo cca 30 týmů z České republiky, Německa a Polska. Oproti předchozím ročníkům, kdy byly rozložené do dvou dnů, se letos pořadatelům podařilo vše vtěsnat pouze do soboty, takže program byl opravdu nabitý. Stejně jako loni jsme i tentokrát věřili našemu mládí a výdrži, a tak jsme si nenechali ujít žádný ze závodů (250m, 1000m, indonéské lodě 600m a soutěž v přetahování). Pro pánskou část lodi jsme pro jistotu posadili jako motivační prvek na příď sličnou bubenici 😉

Radost posádky po vyhrané rozjížďceHned od rána panovalo slunečné počasí a úžasná atmosféra, která v našem týmu vygradovala brzy poté, co jsme se posilnili několika doušky piva a vyhráli první rozjezd na 250 metrů v kategorii firemního poháru! V tu chvíli byla část posádky trochu v šoku a kolem zazněl nejeden komentář typu: „To snad není možný, my jsme byli fakt první!“ :-). Hladina adrenalinu poskočila i po dalším rozjezdu, který pro nás skončil opět vítězně. Únava po závodě na indonéských lodích a naše přemotivovanost nám do karet úplně nehrály, takže jsme nakonec ve finálové jízdě skončili o „dračí fousy“ na i tak krásném 3. místě. Týmům, které nás letos porazily, ale slibujeme, že se příští rok polepšíme 😉

Těsně před finálovou lajnou...Ostudu jsme si však neuřízli ani v obávaném závodě na „kilometr“. Je sice pravda, že se nám do něj nejdřív vůbec nechtělo, protože jsme na něj v Olomouci na Moravě kvůli její šířce pořádně nemohli potrénovat. Nicméně rozhodla motivační slova kapitána: „Nemáme co ztratit, je to poslední závod dne a co nás nezabije, to nás posílí!“ 🙂 Naše obavy, že na dlouhé tratě nemáme úplně kondici a že bez tréninku nemůžeme otočku v plné rychlosti zvládnout, se naštěstí nakonec nepotvrdily a dojmy z jízdy byly opravdu výtečné. Nikdo z nás proto nelitoval, že jsme si dlouhou trať také zkusili.

Na startu závodu "Tanjung Pinang"

V poháru Tanjung Pinang (indonéské lodě na 600m s otočkou) letos panovala velká konkurence. Ačkoliv jsme s naší jízdou byli spokojeni, byly zde dokonce i týmy, které na těchto lodích trénují celý rok, a to se samozřejmě odrazilo i na výsledcích. Celkově jsme měli pocit, že všechny týmy se od loňska hodně zlepšily, kvalita závodů stále roste a všichni posouvají své výkony stále dál a výš.

PřetahováníNahromaděný adrenalin jsme kromě sportovních výkonů v přestávkách ventilovali jako obvykle bojovými pokřiky, hromadným líbáním a travesti show při přetahované, což nakonec porotci stejně jako minulý rok ocenili pohárem v soutěži o nejzapálenější tým!

Na závěr nezbývá než konstatovat, že to bylo báječné. Organizátorům, všem ostatním týmům, naší Bazoš posádce i všem, co nás podporovali ze břehu nebo na dálku, velké díky a těšíme se na příští rok!!!

Kompletní výsledky zde.
Fotogalerie zde.

Share Button
2 Comments
  1. Beňa napsal:

    Bylo to super, a příští rok bereme první místo, jinak to nejde.

  2. venca a míra napsal:

    čau draci,co ted v té zimě děláte.Máme spoustu volného času po práci a rádi bychom věděli jestli nějak trénujete a nebo jinou sportovní činost.Večery dlouhý a potřebujem se hýbat.Kdyby vás něco napadlo tak se prosím ozvěte na email.Na další sezoni s námi počítejte.Moc se těšíme.Měj te se krásně.Venca Míra.Dík.