Hanáci v Přerově bodovali. Dovezli bronz a zlato!

Published on: 16.6.2013
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 16 Comments

PFDL2013vyhlaseniO víkendu 15.-16. 6. se jel už devátý ročník Přerovského festivalu dračích lodí. Účast téměř padesáti posádek, kvalitní zázemí a předpověď krásného počasí slibovala výborné sportovní vyžití.

To vše navíc umocnil fakt, že jsme domů neodjíždeli s prázdnou! 😉


Na podrobnější report jsme si chvíli počkali, ale v Petřasově podání to stálo za to, proto mu už předávám slovo:

Ve dnech 15. – 16. 6. se náš tým zúčastnil 9. ročníku prestižního závodu dračích lodí s názvem PŘEROVSKÝ FESTIVAL DRAČÍCH LODÍ 2013. Závod se konal v příjemném prostředí „rybníčku“ všemi přerováky nazývaném Laguna, který se rozkládá nedaleko známého přerovského parku s nejkrásnějším jménem na světě – Michal :).

Vše začalo v sobotu v 8 hodin ráno srazem s „pirátkou silnic“ Kamčou. Po naložení věcí jsme se vydali směrem olomoucké Statky, kde nás čekal nepostradatelný člen naší posádky, bez kterého si lze jen těžko představit jakoukoliv akci, Zlámy. Vše připraveno, můžeme vyrazit. Zhruba po půl hodině poklidné jízdy, doprovázené Kamčinými historkami z její bohaté řidičské kariéry, jsme dorazili na místo činu, teda aspoň jsem si to myslel. Když Kamča řekla, že je to ještě kousíček pěšky, trochu jsem znejistěl… :). Po deseti minutách chůze jsme už opravdu dorazili k přerovské Laguně. Při pohledu na dvě opálené slečny v plavkách a Zlámyho šibalský úsměv jsem věděl, že tady se nám bude líbit. Teď ještě najít zbytek posádky. „Tam sou“ řekl Zlámy a ukázal přes celou Lagunu na náš nový týmový stan, na kterém zářila vlajka HANÁ DRAGONS. Následovalo přivítání se zbytkem posádky a pak už si vzal slovo náš nový kapitán Pašík, který se své funkce ujal od začátku na výbornou. Po krátké poradě a ujasnění si cíle pro sobotní den nastalo čekání na první rozjížďku. Každý tento čas využil po svém, někdo poznával krásy okolí (Míra, Medvěd, já :)), někdo spal, no a někdo se cpal buchtou či vlašáčkem :).

A je to tady, 11:20, za 20 minut jdeme na start. Lehká rozcvička, pořádně se „nasypat“ a vše může začít. Na cestě k lodím procházíme kolem stanů ostatních týmů a já zjišťuji, že v posilovně musím ještě hodně přidat ;). Přepadá mě malá nervozita, ale pak si vzpomenu na trenérova slova „není to jen o síle“, která mě uklidní. A už jsme v lodi. Sedím vedle Zlámyho a vnímám jen na pokyny našeho „Anděla“ na bubnu Léni „Tááák děcka, dáme si jeden startík, zastavte loď!“ Zjišťuju, že forma není úplně zlá, teď to jen prodat v závodě. A už je to tady! „Start do deseti vteřin, start!!!“ Vůbec nevím co se děje kolem mě, koukám Beňovi na záda a snažím se, co to jde, tohle tempo nemůžeme vydržet, říkám si, když v tom uslyším zvuk připomínající včelí roj. Co to je? Aaaaaa, můj oblíbený vrtulníček, který nejen mě mírně vyvádí z koncentrace! A je tu posledních 20, SÍÍÍÍLU… 3,2,1 a jsme v cíli. Druhé místo v rozjížďce a čas 45.08 nás řadí na průběžné 6 místo z 19ti posádek naší kategorie. Výsledek není špatný, ale „máme na víc!“ znělo týmovým stanem. Nezbývalo než souhlasit a věřit, že další jízdy budou o něco lepší. Hodinovou pauzu před druhou jízdou nám zpříjemnil místní DJ, který tam sázel jeden hit za druhým. Bohužel většina z nich byla z jeho mládí, které už bylo hodně vousaté… :).

Druhá jízda se blíží, tentokrát dráha číslo jedna, která jakoby naznačovala, jak tato jízda dopadne. Pomalejší start, ale pak cítím, jak začínáme zrychlovat a nastavené tempo držíme až do cíle. „Dobrý, vole?“ ptám se Zlámyho, který popadá dech stejně jako já. „Jojo, supr jízda, vole“ :). Oba máme dobrý pocit, který umocňuje i první místo v této rozjížďce. Čas 45.60 není špatný. Následuje asi 2 hodinová pauza, kterou jsem se rozhodl strávit v roli týmového statistika… ;), po dlouhém počítání mám dobrou zprávu, průběžné čtvrté místo, které nám dodává trochu klidu před závěrečnou rozjížďkou. Možná právě tím je třetí jízda uvolněná a zajíždíme svůj nejlepší čas 45.28. Pašíkův vytyčený cíl splněn, Finále A je doma!!! Ale k mému cíli, ve který jsem tajně doufal, ještě kousek chybí… ;)! Finále se blíží a přichází smska od našeho trenéra – Brněnští draci na GP v Pardubicích utrhli 2. místo na 200m a 1. místo na 1000m. No máme co dělat, ale přece se nenecháme zahanbit! Poslední pokyny a jde se do lodi. Pomalu dojíždíme na start, atmosféra by se dala krájet, všichni se soustředí jen na sebe, nádech, výdech, teď už není na co se šetřit! Staaaart. 7,10,10, jedéééém, sííííílu i bubenice do toho dává vše, posledních deset a je to za námi. První dvě místa z toho nebudou, Hasiči Přerov a DF History byli nad naše síly, ale jak to dopadlo dál….? „A už to víme“, zní z úst místního hlasatele, „páté místo Hasiči Žešov, čtvrté místo Krutipádla“ a to znamenalo jediné, třetí místo HANÁ DRAGONS v čase 45.32! „Hej hej hej, Hanáci sou nej!“ zní na celou Lagunu.

Hurá na vyhlášení výsledků, které má pro draky z Hané bronzovou příchuť. Po vyhlášení část posádky nabrala směr Olomouc, ale zdravé jádro samozřejmě zůstává, protože je důležité reprezentovat i na večerním programu! Po výborné večeři a pár plzničkách v nedaleké hospůdce se vracíme zpět, abychom zanedlouho zjistili, že i v našem týmu se najde nejeden Fred Aster… 😀 „Jedna hodina ráno, jdeme spát, zítra přijede Vašek“, zahlásím do tančícího davu. Netrvalo dlouho a byl jsem společně s Kamčou přemluven k prodloužení. „Tak dobře, ale ve dvě už určitě“, ujímám se znovu role ponocného. Ve dvě už všichni míříme do stanu, abychom v něm strávili první společnou noc doprovázenou libými tóny Zlámyho chrápání.

Po vydatné snídani, připravené Kamčou a Martinem A., se pomalu blížil start na kilometrové trati. Ten už byl pod dohledem našeho trenéra Vaška, který nám těsně před startem udělil poslední cenné rady. Na trať jsme vyrazili jako předposlední posádka s patnácti vteřinovým odstupem za draky ze Žešova! Po prvních pár záběrech zjišťuju, že tohle bude nejdelších zhruba pět minut v mém životě a upadám do závodního bezvědomí, ale zhruba v polovině trati, když míjíme posádku před námi, jakoby mě někdo polil živou vodou!! Najednou uslyším ze břehu Vaška, posledních sto metrů a „Sííííílu!“ Všichni do toho dávají poslední zbytky sil a loď se rozjíždí k neskutečnému finiši, který, jak se nakonec ukázalo, asi rozhodl!! Po „menších“ nesrovnalostech s časomírou („My nečekali, že někdo někoho předjede… a tak moc…“ :)) je z toho výsledný čas 4:37.68 a k bronzu z 200m trati přidáváme ZLATO a skoro tak vyrovnáváme víkendovou bilanci našich vzorů z Brna!

Závěrem nezbývá, než poděkovat všem drakům za skvělý výkon, trenérovi za důkladnou přípravu a speciálně Medvědovi za všímavost a rychlé řešení „malých nesrovnalostí“, bez kterého by nám chyběla ta třešnička na dortu v podobě zlata! A jak pravil klasik „Hlavně, že mají vrtulníček, p…!!!“

–Petřas–

Přes osumdesát fotek můžete najít v naší fotogalerii

PFDL2013sprint

PFDL2013kilak

Share Button
16 Comments
 1. Danča napsal:

  Supr video Vašku!

 2. Petras napsal:

  No na to se da opravdu uz koukat!!!! Asi dobrej oddíl! 🙂

 3. Beňa Beňa napsal:

  Bezva video. Je vidět jak moc jsme jim ujeli:)

 4. Dan napsal:

  Závidím, hned bych se k vám přidal. Gratuluju k super výsledkům!!!

 5. vašek napsal:

  A kde je ten příspěvek od Zlamyho a Petřase. Slibovali do týdne. Kluci, neserte mě, tak se těším na vylíčení událostí jichž jsem nebyl přítomen a furt nic! :).

  • Zlamy napsal:

   Na mě to nesvádějte hlavní pisatel má být Petřas, já mám jen podat pomocnou ruku, takže tlačme s článkem na slimáka Petřase:)

   • Pašík Pašík napsal:

    O to víc mě hřeje, že jsem se (po provaru s testy) s článkem z ONV hecnul a napsal ho obratem ;).

 6. Mira Mira napsal:

  Pěkně Petřas, článeček je tady! A pak že to nepůjde 😉

 7. Petras napsal:

  Ale byl to porod…:)

 8. Danča Danča napsal:

  Parádní článek!

 9. Petras napsal:

  Jo a málem bych zapomnel, chtel bych poděkovat Zlámymu za to,jak moc mi s tím článkem pomohl…..,Zlámy díky!!! :))

 10. vašek napsal:

  No teda, Petřas příjemně překvapil, pěkný článeček. Díky!