Historicky první dračí loď v Olomouci

Published on: 1.7.2011
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Historicky první dračí loď v Olomouci

Datum 29. 6. 2011 bude nesmazatelně vryt do kronik města Olomouce. V tento den byla poprvé v historii Olomouce spuštěna dračí loď na řece Moravě. Jak to tehdy všechno bylo?

Musím přiznat, že ač jsme se prvního spuštění všichni nemohli dočkat, tak čím více se tento den blížíl, tím více nás naplňovaly obavy, jak to všechno dopadne. Sejde se nás dost, abychom loď odnesli a spustili na vodu? Bude lávka k molu dostatečně široká, abychom prošli po obou stranách? Nepoškodíme loď o hranu břehu? Podaří se nám Mobyho otočit na poměrně úzké Moravě? Bude hloubka dostatečná? Vyjde počasí?

Nebudu vás dlouho napínat. Když konečně den D nastal, vše naštěští vyšlo na jedničku. V pouhých třinácti lidech jsme bez jediného škrábanečku dostali Mobyho na hladinu, nalodili zbytek posádky včetně několika dětí, vyzdobili loď dračí hlavou a ocasem a pak již v doprovodu dunícího bubnu předvedli spanilou jízdu centrem Olomouce. K radosti nás všech budil Moby značnou pozornost kolemjdoucích, což nás vyburcovalo k ještě lepším výkonům. Tedy alespoň jsme měli ten pocit 🙂


Na prvním tréninku nemohl samozřejmě chybět ani křest lodi a vlastně i celé posádky šampaňským a také symbolická dobrovolně-nedobrovolná koupel kapitána a části posádky v křišťálově čisté řece Moravě.

Všem zúčastněným velké díky a těšíme se na další společné tréninky!

Dračím lodím zdar! 🙂

Share Button