Olomoucký „NightRun“ 2016

Published on: 18.11.2016
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 3 Comments

NightRun2016-startPo uběhnutí letošního půlmaratonu jsem si říkal, že by bylo super atmosféru běžecký závodů zažít letos ještě alespoň jednou. Nahodil jsem Google a vyskočil na mě Night Run. Vypadalo to moc dobře, běhá se parkem s čelovkou na hlavě. Kdo by odmítl, že? Tentokrát jsem přihlásil i děti na dětský běh. 400 metrů zvládly během chvilky, dostaly medaile a zářily štěstím.

Sedm hodin večer, házím batoh do úschovny a jdu hledat všechny borce a borkyně z našeho klubu. V tom množství lidí někoho najít, je docela obtížné, ale potkávám Kusiho a hlásí mi, že Zlamy je s Beňou někde pod pódiem a Mira s Martinkou už netrpělivě postávají na trati. Zaběhnu se rychle ještě vyčůrat a jdu se nervózně postavit na trať.

Rozmýšlím, v čem běžet. Jestli triko s krátkým, s douhým nebo tenkou běhací bundu. Zvolím krátké triko a tenkou běhací bundu. Překontrolujeme čelovky a už je tu start. Tisíce osvětlených běžců se valí parkem. Tempo je naprosto brutální, rozestupy jsou ale tak akorát a nemusím kličkovat jako králík. Jen se proklínám za tu bundu, je v ní vedro k nevydržení.

NightRun2016-na_bedneHurá přes most do druhé části parku, pár zatáček opět most a blíží se polovina trati. Za 24 minut nebylo co dělat. Říkám si, trochu si odpočinu a za mostem se opět vrátím do tempa. Nějak ale zjišťuji, že ten park snad vůbec není po rovině, vždyť to je snad pořád do kopce. No každopádně zrychlení za mostem se nekonalo. Kilometr před cílem mrknu na hodinky a říkám si, pod 50 min, by to byl pro mě stále hezký čas, seberu všechny síly a rozběhnu se co to dá. Stejně to nevyšlo, ale nevadí.

Dobíhám do cíle, odchytává mě nějaký kameraman s reportérem a už na mě valí otázky, jak se mi běželo a tak. Já mám zrovna úplně vygumováno, hlavě chvíli trvá, než se trochu vzpamatuje. Hážu do sebe Birela a s Mirou, který doběhl chvíli přede mnou a s Dušanem v podobě fanouška čekáme na všechny ostatní.

Tak hurá do hospody.NightRun2016-slavime

Mno hospody, spíše do nóbl restaurace. Mira nemá kalhoty, takže to bere v šortkách. Naštěstí Zlamy mu dovezl tepláky, takže se to během chvilky vyřešilo. Číšníci z toho byli tak paf, že nám za hodinu donesli jen jedno pivo. No nic měníme podnik. Dáme pár piv, měníme podnik, dáme pár panáků a je ráno. Takže asi čas jít spát. Dobrou noc 🙂

– Medvěd –

Videoreportáž ČT-Sport možno zkouknout v archívu České televize

Share Button
3 Comments
 1. Mira Mira napsal:

  Jj, čínský tepláky neměly chybu 😉 Díky za bezva článek!

 2. PetrV PetrV napsal:

  Sakra na Moravě se nám nějak rozmohlo běhání! Velká chvála vám, snad to taky zase někdy rozběhnu, ideálně s váma! Rád bych jen upozornil, že Kusy se píše s tvrdYm ve všech rodech i pádech! 😉

  • Pašík Pašík napsal:

   Tak to je krutý omyl editora. On to měl opravené, ale zapomněl uložit změny 😉