Close Print

Plumlovský drak 2019 – krásný trojky na pláži U Vrbiček

Published on: 2.9.2019
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 3 Comments

V sobotu 31. 8. 2019 jsme se zúčastnili závodu Plumlovský drak 2019, který se konal na Plumlovské přehradě v areálu pláže „U Vrbiček“. Pro mne osobně to byla závodní premiéra na dračí lodi po necelých 3 měsících tréninku s hanáckými draky.

Protože se nám letos nepodařilo sestavit tým pro závody dvacítkových lodí, čekaly nás jen tři soutěžní jízdy na dvousetmetrové a jedna na kilometrové trati v kategorii SPORT 10. Sešli jsme se tedy u Plumlovské přehrady až o půl jedenácté dopoledne po ukončení programu velkých dračích lodí. Mira se Zdeňkem zkušeným okem vytipovali pěkné stinné místo pro stan a týmové zázemí.

Lucka, Zdeněk a Mira pak pečlivě sestavovali složení našeho týmu do jednotlivých soutěžních jízd a já měl chvilku času doplnit pitný režim a porozhlédnout se v zázemí dračích závodů. Velmi příjemně mne překvapilo, jaké popularitě se dračí sport těší u diváků i závodníků v kategoriích firemních a hobby týmů.

V 11:45 jsme odstartovali k první rozjížďce na 200m a výsledným časem 58,65 jsme dojeli těsně druzí. Pro druhou soutěžní rozjížďku na dvoustovce jsme obměnili část posádky. Dostal jsem šanci a celý rozechvělý nervozitou jsem usedl do lodi ke svému prvnímu závodnímu startu 🙂 Zajímavou zkušeností pro mne bylo už samotné rovnání lodí na startovní čáře. Chvilka napětí, start (hlavně nezaspat 🙂 a pak už jen minuta zuřivého bušení pádlem do vody. V cíli mne zaplavily smíšené pocity z jízdy, ke konci trati jsem i já s minimální zkušeností s dračí lodí vnímal rytmický nesoulad v pádlování a úbytek sil v posledních záběrech. Výsledný čas 59,11 nám stačil pouze na 3. místo v této rozjížďce.

Nominačním kritériem pro rozdělení lodí do finálových jízd byl součet časů z obou rozjížděk. Naše časy stačily na postup do finále A ze 3. místa. Před finálovou jízdou se mezi lídry našeho týmu rozpoutala diskuze o změně taktiky. Rozborem záznamu obou předchozích jízd se totiž jasně ukázalo, že starty a prvních 100m se nám nadmíru daří a dostáváme se do zřetelného vedení. V druhé polovině trati nám loď „zdechne“ a i přes usilovné pádlování nás konkurenční týmy dotahují a poráží. Nakonec však bylo rozhodnuto zachovat stejnou taktiku (tedy rovnoměrné tempo s vysokou frekvencí na celé trati) i pro finálovou jízdu.

Finále A na 200m trati odstartovalo o půl čtvrté. Byl jsem rád, že jsem dostal důvěru a byl nominován i do této jízdy. Dali jsme do toho všechny síly a tentokrát jsem měl z jízdy vynikající pocit. Opět parádní start a po 100m jsme ve vedení. Na konci nás další lodě opět stahují. Po projetí cílem chvilka napětí a čekání na pořadí a výsledné časy. 58:53 a výsledné 3. místo z 8 týmů v kategorii SPORT 10 1,2s za vítěznými Draky z Pryglu a 0,7s za druhými Růžovými prasátky. V týmu panuje vcelku spokojenost s odvedeným výkonem.

Večer v 17:15 čekala na naši posádku poslední závodní jízda dnešního dne – závod na 1000m. Lodě vyplouvaly na trať „letmým“ startem ve 20 vteřinových intervalech. Haná Dragons vyrazili do rozjížďky jako třetí v pořadí za Draky z Pryglu a Růžovými prasátky. Na záda nám pak „dýchala“ DL ponorka Pardubice. V poslední dvoustovce naše loď dokázala vystupňovat tempo a mocným finišem odrazit nápor pardubického týmu. Výsledný čas 5:59:56 stačil na krásné 3. místo v kategorii SPORT 10, necelých 7 vteřin za vítěznými Draky z Pryglu.

A protože byl Plumlovský drak 2019 zároveň finálovým závodem seriálu dračích závodů ZAKI CUP 2019, podařilo se nám dnešními výsledky v součtu s výsledky ze závodu Olomoucký drak 2019 obsadit v ZAKI CUPu 2019 jak jinak než 3. místo.

Nakonec nesmím zapomenout poděkovat dvěma prostějovským Rebelkám Lucce a Erice za doplnění naší posádky v rámci „hanácké vzájemnosti“. Díky, holky, že jste nenechali Haná Dragons ve štychu!

Celý soutěžní den jsem si skvěle užil nejen kvůli krásnému slunečnému počasí a příjemnému prostředí, ale hlavně kvůli dobré náladě, která v týmu po celou dobu panovala. Navíc hned při první závodní zkušenosti cinkla i medaile – zřejmě slušnej oddíl tihle Haná Dragons!

Díky, že jste mi dali šanci draci. Už se těším na další závody.

– Saša –

Fotky z akce u nás v galerii, kompletní výsledky zde

Share Button
3 Comments
  1. Mira Mira napsal:

    Geniální titulek s lehkým dvojsmyslem a parádně napsaný článek… Díky za něj Sašo!

  2. Sonia napsal:

    GRATULUJEME. Článek SUPER!

  3. Zdeněk Horák napsal:

    Bezvadně napsáno!! Díky Sašo!