Close Print

Kvasický festival 2020 – pořádný nářez na sklonku léta

Published on: 29.9.2020
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 2 Comments

Ačkoliv do posledních dnů nebylo vůbec jisté, že se závod kvůli COVIDovému šílenství pojede, dračí štěstěna naštěstí nezklamala. Parádní zázemí, luxusní počasí a jako vždy hvězdná sestava – takové byly sobotní závody malých dračích lodí v blízkých Kvasicích!

Natěšená sestava se po vydatné snídani (6 a více vajec/osobu) sešla následovně:

Zdenda s Luckou na silném předním motoru a za zády Saša s Peťou, Radek s Mirou, Evča s Janou a vzadu Franta s Nikčou. K tomu nováček – neplavec, ale moc šikovná bubenice Verča, která s námi ve čtvrtek střihla tréninkovou premiéru a v sobotu již naostro. Má samozřejmě náš velký obdiv! Vymazlený Kvasický areál dračích lodí za nádherného počasí tak přivítal 15 posádek, tradičně v kategoriích FUN a SPORT na naší oblíbené řece Moravě.

Na start prvního rozjezdu 150m jsme byli zostra vysláni s ostřílenými borci a borkyněmi oddílu VSJ (Vrahovické sací jednotky) z Prostějova. Ihned po startu jsme rozpálili naše pověstné „bomby“ a loď vystřelila do cíle jak raketa s dooost slušným náskokem. To nám značně zvedlo náladu a hned jsme to šli oslavit na výčep vychlazenou 12tkou. Jo, to jsme ale netušili, že první dráha je o poznání rychlejší, nebudu vysvětlovat fyzické zákonitosti, proud, hloubka apod. Na druhé rozjížďce nás o fous střelil místní favorit – Kotvy Kvasice. Ve třetí a čtvrté rozjížďce jsme se bohužel svezli na vlně letargie v té „horší levé trati“ a nálada nám lehce poklesla. Takže do finále šla nakonec VSJ a Kotvy. Ještě že piva a jídla bylo dost a pod přístřeškem příjemné lehárko. Tímto by jsme rádi poděkovali za morální podporu rodičům Evy a maminčinu výbornou domácí sekanou a čoko-muffiny – mňam, mňam! No, aspoň jsme stále mohli lelkovat a připravit se na naši oblíbenou dlouhou trať, která nám jde a máme na ni natrénováno! A taky, že jo! VSJ jsme již od startu nechali za zády a elegantně to dokvasili do cíle se slušným náskokem. Z patnácti startujících posádek nás trumfnul jen místní favorit s průměrem 23 let a 60kg/osobu, což je samozřejmě velký handicap.

Děkujeme pořadatelům, závodníkům a fanouškům za skvělou atmosféru, entertainment v podobě čtyřnohé hafana, který nám všude kolem lovil odporný hmyz a Vašíkova maskota (viz. foto) a příští rok ADIOS AMIGOS!

– Jana –

Share Button
2 Comments
  1. Mira Mira napsal:

    Nejlepší články stejně píšou lidi, co mi tvrdí, že vůbec psát neumí 😉 Díky Jančo!

  2. Saša Saša napsal:

    … tam bylo fajn, pěkná vzpomínka Díky Jani