Published on: 11.7.2019
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hranice 2019 – jak cákači vycákali čtyři zlaté!

Čtvrtý červnový víkend jsme vyrazili na druhé závody sezóny, tentokrát do Hranic. Povětrnostní podmínky byly skoro ideální, tlak blízko k normálu, polojasno, rozptylové podmínky dobré a slabý severní vítr. Tuto zprávu píšeme jako veslaři, kteří se vydali první závody dračích lodí v životě.

Z minulého ročníku bylo na co navazovat. První a druhé místo v kategorii FUN sport 20 na 200, respektive 1400m. Proto od rána probíhala poctivá příprava na vyladění formy, kterou vedl Beňa, který byl všem příkladem. Opět jsme se účastnili obou kategorií a vzdáleností. Neměli jsme ovšem dostatek závodníku pro kategorii FUN sport 20, proto jsme se spojili s klubem dračích lodí z Frýdku-Místku (FRMDRK). Téměř všechny rozjížďky v závodech na 200m v obou kategoriích, desetimístných i dvacetimístných lodí, jsme vyhráli. A nakonec i finále. Takže to přineslo dvě zlaté medaile.

Závody na 1400m proběhly po vydatném obědě a důkladném doplnění pitného režimu. Opět jsme nic nepodcenili a vyrazili na vodu. Závod obsahoval dvě otočky kolem bójek. Kormidelník zde proto hraje velice důležitou úlohu. Naše obě lodě – 10ti a 20ti členné – bravurně kormidlovala kormidelnice z Přerova, která si zaslouží náš obdiv, úctu a chválu. Díky tomu a srdnatosti mužů a žen v našich lodích, opět ve společenství s FRMDRK, jsme získali další dvě zlaté medaile. Celkem tedy čtyři!

Závěrem je potřeba podotknout několik věcí. Velký dík patří pořadatelům za skvělé jídlo a také výbornou kávu. Všechny muže a určitě i některé ženy potěšilo vystoupení miss mokré tričko. Rebelky Prostějov jsou nejen rychlé na vodě, ale také nejvnadnější posádkou. A nakonec ještě jedna poznámka. Dračí lodě nejsou tak elegantní jako veslovaní a patří mezi cákače, ale je to super zábava!