PrestigeCup 2016 – jubilejní desátý ročník

Published on: 25.10.2016
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 6 Comments

PrestigeCup2016Již tradičně byl poslední závod sezóny brněnský Prestige Cup. Počasí bylo, také tradičně, velmi chladné a nevlídné. Kdo by řekl, že o týden dřív, na BobrCupu, svítilo slunce a bylo o 15 °C tepleji. Chlad, studená voda, dlouhá trať – ideální základ pro silný zážitek.

V Brně jsme se sešli v počtu 16 + bubenice Renča. Naštěstí jsem měl od Oťase slíbenou přátelskou výpomoc, tak jsme nemuseli dřít jak Bulhaři. Lichý počet 19 pádlujících se nakonec hodil, protože loď byla krásně vyvážená. Tina domluvila kormidlo a Petřas mně a Lucce kladl před startem na srdce, ať posádku neutavíme hned na prvním kilometru. To jsem mu s klidem slíbil.

PrestigeCup2016-na_startu

V poslední rozjížďce na velké lodi byli s námi KaBrňáci, Zdravá výživa a Draci Bystrc. Startovali jsme jako čtvrtí, odstupy byly 20 sekund. Během pár temp šly všechny sliby stranou a za výrazného povzbuzování kormidelníkem jsme jak chrti vyrazili za kořistí před námi.

PrestigeCup2016-v_ciliPrvní loď jsme dojeli překvapivě rychle, druhé jsme se zavěsili na paty ještě před obrátkou. Za obrátkou jsme zabrali a zkusili se trhákem dostat do čela. Konkurenční posádka si ale věděla rady, a chvíli jsme ji, nedobrovolně, povozili na vlně. Renča odpočítala 10 silových a podařilo se nám utrhnout. Pak už nic nebránilo vydat se stíhat první loď. K té jsme se přiblížili na dosah, až když se nad řekou objevil most před loděnicí.

U mostu jsme nasadili finiš a s malým náskokem dojeli do cíle jako první v rozjížďce. Vyčerpání se mísilo s euforií. Startovat jako čtvrtí a dojet jako první, to se nám ještě nepovedlo. Parádní zážitek. V očekávání skvělého výsledku pak trochu mrzelo, že ani letos jsme Veterány Brno nedokázali porazit. Nicméně má to i světlou stránku – je proč trénovat na další ročníky.

PrestigeCup2016-SnytPo závodě jsme vyrazili zpátky domů, a značná část posádky si dala sraz v pivnici Šnyt, vlajkové lodi našeho milovaného sponzora, Pivovarů Lobkowicz. Protože jsem se osobně akce neúčastnil, tak nechci šířit fámy, ale prý se končilo velmi pozdě, resp. velmi brzo 😉

– Pašík –

Velká fotogalerie od Ládi Jelínka zde

Share Button
6 Comments
 1. Mira Mira napsal:

  Špica počtení, díky! Jak kdybych tam byl s Váma…

 2. LJelínek napsal:

  Ahoj Hanáci….ještě si nějaký rok počkáte….i jiné posádky si na nás brousí pádla a ne a ne dosáhnou vytouženého cíle porazit brněnské veterány……

 3. bobo kormidelnik napsal:

  Udelali jste mi velkou radost, rad predjizdim na dlouhych tratich ostatni a s touto posadkou se to povedlo uplne fantasticky, diky vsem za skvely vykon.

  • Pašík Pašík napsal:

   Díky za povzbuzování a super výkon za kormidlem. Bral jsi to nejkratší možnou cestou, paráda 😉

 4. Renáta napsal:

  Samozrejme výkon to bol úctyhodný, ale celkový víťaz bol š.k. Dračia légia 2012.
  S pozdravom z Trenčína. Renáta

  • Pašík Pašík napsal:

   Díky. Doufám, že snaha připravit v Trenčíně ještě delší trať než Prestige Cup dojde zdárného konce. A že s Hanáky přijedeme! 😉