Zimní příprava na sezónu 2015 zahájena

Published on: 5.12.2014
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 7 Comments

CrossFit01Po říjnovém Prestige Cupu se draci přepnuli do stand-by módu, aby po dlouhé sezóně zregenerovali tělo a mysl. Nicméně doba lenošení skončila! Už teď je třeba myslet na odpověď na otázku jara „Co jsi dělal v zimě?“ Kromě individuální přípravy letos máme dvě možnosti trénovat skupinově.

CrossFit02V úterý 4. listopadu jsme po dlouhé době uchopili do rukou pačiny a rozsvištěli lopatky bubnu Conceptu2 v trenažérovně na loděnici veslařského klubu Olomouc. Letos máme vyhrazen čas v úterý do 19:30 do 20:15. Není to moc, ale na slušný trénink to stačí. 25. listopadu se jel první O’Neillův test, další budou následovat, ať můžeme srovnat zlepšení.

Ve středu 3. prosince jsme byli na prvním Crossfit tréninku v tělocvičně Ultimate Fitness. Tělocvična je zcela nová, vybudovaná v suterénu kostela Církve československé husitské v Hodolanech. Vchod je schován za výtahem pro vozíčkáře. První seznamovací trénink obsahoval 8 stanovišť. Po rozehřátí jsme jeli 3 kola po 40sec cvičení a 20sec pauza s krátkou pauzou po skončení kola. Před závěrečným protažením přišel ještě na řadu krátký útok na břišní svaly.

CrossFit03Na Petřasův výkřik před koncem druhého kola „to je pěkná *****“ mu trenér odpověděl „makej, za měsíc z Tebe bude zvíře“. Nevím, jestli narážel na posilvestrovské stavy, ale vím jistě, že Petřas Crossfit tréninky domluvil sám 😉 Trenéři nás šetřili, ale i tak jsem byl po třetím kole rád, že je konec. Myslel jsem, že jsem v lepším fyzickém stavu. Po tréninku se mi klepaly nohy i ruce a do auta jsem lezl jak… S odstupem pár dnů můžu přiznat, že mě bolí skoro všechno. Břicho, ramena, zadek, stehna… Příště jdu zas a určitě si nezapomenu vzít něco na zub po tréninku. Zároveň všem dračicím i drakům účast na zimních kondičních trénincích vřele doporučuji.

– Pašík –

Share Button
7 Comments
 1. Mira Mira napsal:

  Palec nahoru všem co sebrali odvahu to vyzkoušet mezi prvními ale hlavně palec navrch Zlamymu za to, že poctivě reprezentoval naše barvy 😉

 2. Beňa Beňa napsal:

  Kurňa,mrzí mě, že mi to nevyšlo, no příště jdu každopádně.

 3. Trenér napsal:

  Bezva, a co zbytek? 5-10 zodpovědných draků „jaro neudělá“ aneb celou loď neutáhne. Samozřejmě počítám i ty co chodí na loděnici veslovat, ale i tak je to necelá polovina lodi, co se zatím zodpovědně připravuje na další sezónu. Tak až si budete dávat cíle kam a co pojedete, myslete na to, že závody se vyhrávají v zimní posilovně 🙂 a děkujte Pašíkovi a Petřáskovi, že nám všem tu možnost dali 🙂

  • Venca Venca napsal:

   Ahoj.Moc pěkné fotky a příspěvek.Já se zatím účastnit trenalů nebudu.Rozjel jsem si svou přípravu v rámci času a dostupnosti.Chodím zhruba třikrát týdně podle toho zda končím normálně ve tři nebo když dojedu domů po šesté tak chodím dvakrát.Dělám workout na hřišti u nás před domem.Mám tedy osum cviků vše na posilování horní části těla.Momentálně jsem na třech kolech po osmi cvikách s půl minutovou přestávkou.V mezi pouzách sklapovačky na šikmé lavici.Po 25 minátách nejsem schopen si zavázat tkaničky.Ale tělo si po měsíci zvyklá a chtěl bych dojít na 35 až 40 min do jara.Je to taky úžasný a navíc mám i fyzickou zátěž v práci tak to kombinuju.Pokud mi počasí nedovolí tak příjdu za vámi.Takže je třeba počítat i s individuální přípravou některých draků.Mějte se krásně.

 4. Romča Romča napsal:

  Pěkný článek,Pašíku..
  a trénink byl super!!Doporučuju!!! 🙂

 5. Jindra napsal:

  Já se podobně jako Vanca připravuju 4x týdně v domácí posilovně, v út. od 19.30 hod. nestíhám a upřímně, nechce se mi nikam chodit, když si můžu zatrénovat doma. Prosím napiště, jaké konkrétní cviky jste dělali + počet sérií a opakovaní, ať to můžu porovnat se svým programem. Díky moc.

 6. Beňa Beňa napsal:

  Za mě super, domlouval jsem se s trenérem a je ještě možnost v neděli ve dvanáct (blbý čas, ale pak zase ten oběd po tomhle padne skvěle) za cenu 100/trénink. Já bych do toho šel, ale sám se nehecnu. Nepřidáte se někdo?