C1 – první pomoc v případě přehřátí

Published on: 5.5.2014
Categories: Novinky
Tags: No Tags
Comments: 2 Comments
refreshOAuth2Token got the following response:
{ "error": "invalid_request", "error_description": "Missing required parameter: refresh_token" }using refreshToken

C1Byl první máj, lásky čas, Klimbery zval ku Pálavě hlas… Takto romanticky mohl začít report z prvních závodů v roce 2014. Protože jsme nedali dohromady posádku, tak žádný report nebude. Ale jak vyplývá z první věty – začal květen. Pomalu se otepluje i voda v Moravě, a proto je vhodný čas si (převážně) obrazem připomenout, co se dá dělat, když je voda Moravy dostatečně teplá a počasí vařící.

Těla přehřátá tréninkem je vhodné chladit nejen vnitřně aplikací chladícího a myorelaxačního média 13° Démon, ale i zevně vodou Moravy. Důvodem proč zvolit externí způsob chlazení je především kanoe C1, kterou Vašek v průběhu jara 2013 přivezl do loděnice. Céčko ve zkratce C1 znamená kanoi pro rychlostní kanoistiku, jednička odkazuje na pro nás nezvyklý počet členů posádky, tj. 1 kus. Kanoista v kanoi klečí na jednom koleni a to vždy na straně kde pádluje. V rukou drží poněkud přerostlé pádlo. Rychlostní kanoistika je sport provozovaný na klidných vodách, nicméně v Olomouci poněkud nevídaný, protože místní kanoistický klub tvoří výhradně kajakáři. Protože trenér je všemi mastmi mazaný a má zájem šlechtit naši fyzičku i mimo tréninky, dovolil nám ji používat.

Nebudu se dlouze rozpisovat o úskalích pekelně vratké loďky, a rovnou čtenáře odkážu na fotogalerii a přiložené video, ať si sám udělá názor, jak si naše sekce „Pomalostní kanoistiky“ s CéJedničkou poradila.

– Pašík –

Share Button
2 Comments
  1. Mira Mira napsal:

    Že bych letos zkusil taky? 😉

  2. Vašek napsal:

    Jó to bude opět pošušňáníčko, už se těším :). Pašík to nazval přesně- Olomoucká sekce pomalostní kanoistiky (OSPOK) :). Mě se povedlo krátkodobě dosáhnout maxima cca 10km/h. Tedy asi po dobu 10 sec :). Pak už se mi z toho fofru zatočila hlava a….bylo zle 🙂